Expertiza nezjistila chyby při rekonstrukci Mariánské ulice

Riegrova uliceExpertiza nezjistila zásadní chyby při opravě Mariánské ulice v Příbrami, kde si lidé stěžují na vlhkost v domech. Příčinu připisují rekonstrukci ulice, podle nich nebyla provedena správně. Odborná zkoumání to ale podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) nepotvrdila. Vedení města se s obyvateli ulice ještě jednou sejde a dohodnou se na nějakém řešení, řekl dnes Vařeka novinářům.

Starosta uvedl, že má na stole dvě odborné zprávy. Z jedné vyplývá, že dokumentace byla vyhotovena v souladu s normami a je v pořádku. Druhá zpráva konstatuje, že až na jistá drobná pochybení byly stavební práce provedeny v souladu s dokumentací.

“Podle odborné expertizy byla dokumentace v pořádku, práce byly provedeny v souladu s tou dokumentací. Nevím přesně, co ještě víc bychom mohli udělat,” řekl Vařeka. Podle něj bude nutné se s lidmi z ulice sejít, teprve pak vedení města udělá z celé situace nějaký závěr.

Vařeka chce také navrhnout, aby se zopakovaly zkoušky s vodou, při nichž se pouštěla voda a zkoumalo se, kdy se vlhkost projeví v některém ze sklepů. “Bohužel do toho začalo pršet, takže tím pádem ta zkouška dle mého názoru byla poněkud znehodnocena. A já za sebe navrhuji, abychom provedli ještě jednu zkoušku s barvenou vodou,” dodal Vařeka.

Mariánská ulice byla opravena za bývalého vedení radnice, práce tam skončily v polovině roku 2013. Místní lidé tvrdí, že voda se jim při deštích dostává do budov přípojkami vysypanými žulovou drtí. “Po rekonstrukci Mariánské ulice nastala situace, že se mi dvě hodiny po dešti zaplavil sklep. Normálně ze zdi vytékala voda a měl jsem pět sedm milimetrů na podlaze,” řekl ČTK už dříve jeden z obyvatel František Stoklasa. Radnice s ním prý problém řešila a nechala mu udělat ve sklepě drenáž, aby voda odtékala, vlhkost zdí se ale neztratila. Město v minulosti poukazovalo na to, že domy v ulici nejsou odizolovány.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto

Odpovědět

*