Fialka fest se blíží. Co k němu řekli jeho pořadatelky?


banner Fialka Fest-01_300Třetí ročník letního hudebního festivalu Fialka fest na Novém rybníku se nezadržitelně blíží a příprava nabírá na obrátkách, proto jsme se rozhodli vyzpovídat jeho pořadatelky Markétu Sukdolákovou a Michaelu Dufkovou a poodhalit vám jeho zákoutí jak z historie minulých let, tak i z připravovaného ročníku.

Holky má první otázka samozřejmě směřuje k tématu samotného festivalu. Jak byste jednou větou charakterizovaly letošní ročník?

Festival, který by neměl nechat žádného Příbramáka sedět doma, protože k létu je potřeba pořádná dávka muziky, párty, zábavy a přátel, a to Fialka Fest rozhodně nabídne.

To mě přivádí na myšlenku, že letos je hlavním tahounem kapela Fast Food Orchestra. Je těžké dostat do malého města kapely, co vystupují na velkých festivalech pro deseti tisíce lidí?

Míša: Mít neomezený kapitál, tak si myslím, že je jedno, jak velká je kapela a jak malé je město (smích). Náš rozpočet je ale velmi omezený a závislý na sponzorech a návštěvnících, proto prozatím saháme po kapelách, které jsou pro nás dostupné.
Markéta: … Nicméně kapely jsou natolik laskavé a zároveň také vítají charitativní akce, takže kývnou na hraní za kus žvance, za cesťák nebo za malou slevičku. Nic netlačíme tak, aby se někomu něco nelíbilo. Razíme heslo, že všechny strany jsou spokojené. A zatím to tak vycházelo.

Ano a minulé ročníky jste věnovali výtěžek ze vstupného na organizaci Alka, která nabízí služby pro handicapované. Letos půjde výdělek do nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna. Proč jste se rozhodli, zaměřit festival takto charitativně?

Míša: Tenkrát to vyplynulo tak nějak automaticky. V oblasti sociálního oboru se pohybuji, tak jsem měla typy, kde by výtěžek nejvíce pomohl.
Markéta: Myslíme si, že benefiční akce přilákají více lidí. A je příjemné vidět pohupující se tlupu lidí pod pódiem, kteří přišli na festival s vědomím, že výtěžek jde na dobrou věc.

To mě přivádí na otázku, jejíž odpověď samozřejmě zůstane jen mezi námi a asi i víte, kam mířím, protože historii vašeho festivalu důvěrně znám. Povězte nám, jestli název Fialka festu má něco společného s podporou organizace Alka, nebo jestli za jeho pojmenováním stálo něco jiného?

Markéta: Spojitost vznikla čistě náhodou. Název Fialka Fest byl stlučen na koleni během chvíle, a to podle příbramské části, ve které se naše parta, která se na organizaci podílí, žije a kde vzniká nejvíce nápadů k Fialka Festu.
Míša: Na spojitost fiALKA, jsme byli upozorněni v podstatě až od zaměstnanců Alky, kteří se ptali na totéž. Až tam jsme si uvědomily, že je to celkem sympatický (smích).

A v čem se liší Fialka Fest od jiných kulturních akcí v Příbrami a okolí?

Fialka Fest je taková naše srdcovka, kde všichni pracují bez nároku na honorář, či jiných výhod, ba naopak, my sami jsme největším sponzorem, tím, že si mezi přáteli a lidmi, kteří se na festivalu podílejí, kupujeme trička, která necháváme pro každý ročník vyrobit.
Užíváte si party v průběhu i vy? A na jakou kapelu se nejvíc těšíte?

Míša: S Markét jsme se o tom už bavily, takže odpověď bude jednoznačná a za obě můžu říct, že se nejvíce těšíme na kapelu Le Pneumatiq. Nejen pro svůj energický dnb/dubstep, ale také pro výbornou komunikaci s nimi. Hodně vás potěší, když je i od kapely cítit zájem, protože víte, že s takovým nadšením odvedou na pódiu pořádný kus práce.
Markéta: Party si užíváme tak nějak za pochodu ale užíváme. A moc!

A na závěr nás prosím pojďte originálně pozvat na letošní Fialka Fest!

Markéta: Vůně klobásy a vidina točeného piva Vás vtáhne na nadupaný kapelky. Přijďte si zapařit!
Míša: Vezměte partu přátel a pojďte se bavit! Uvidíme se v červenci …

Zdroj: red.

 

 

 

 

Odpovědět

*