FOTBAL: Dorost U19 1.FK Příbram čeká v Lize mistrů moldavský tým

FC ZimbruLos mládežnické Ligy mistrů nepřinesl žádné zvučné jméno, které by si Příbramáci přáli vidět u Litavky. Mistrovský tým U19 1.FK Příbram si zahraje proti moldavskému celku FC Zimbru Kišiněv

Příbram mohla z osudí skupiny C dostat například nizozemský Ajax nebo německé Schalke. Los přiřkl Příbramákům moldavského mistra dorostů FC Zimbru Kišiněv.

Nadšení z losu nemohl vyjádřit ani prezident klubu Jaroslav Starka: ,,Mnohem více by se mi líbil Salcburk nebo Ajax, nicméně los nás poslal na východ, z čehož nemám žádnou velkou radost. Věřím, že postoupíme a klukům držím palce.”

Jiří Januška, jeden z nejzkušenějších hráčů U19 o Zimbru říká: ,,Zkušenosti s Moldavany nemám ani z minulosti. Ale myslím, že budou podobní jako hrají Rumuni, Bulhaři či Turkové, se kterými jsem už hrál. Budou rychlí, šikovní s balónem a rozhodně je nesmíme podcenit.” O odhodlání postupit nepochybuje:,,Je jasné, že chceme postoupit co nejdál. Určitě je nepodceníme a půjdeme na ně koncentrovaně. Na postup máme!”

Trenér Petr Janota se také podělil s reakcí po úterních fyzických testy: ,,Jsou to dva úhly pohledu. Soupeře moc neznáme a může být teoreticky hratelný. Jde o vzdálenou destinaci, takže některé věci budou složitější. Nalosovaný soupeř i los pozdějších soupeřů ovšem může být v našich silách a věříme v to, že se probojujeme dál.”

Reakce mezi mladíky dnes nebyly tak intenzivní, jak by někdo čekal: ,,Kluci měli dnes testy, takže jsme se tolik o soupeři nebavili. Většina to ani moc extra neřeší. Ona půlka z nich ani neví, kde Moldávie je,” doplňuje Petr Janota. ,,Asi by si přáli zvučného soupeře. Teď to vnímají tak, že šance postoupit dál je větší.”

První zápas s FC Zimbru Kišiněv se hraje na domácím hřišti 29./30. září (přesný termín a čas bude upřesněn), odveta na hřišti soupeře v říjnu 20./21.

Odpovědět

*