FOTBAL: Stadion u Litavky byl vyprodaný naposledy před 11ti lety

1fkpribramNávštěvnost ligových stadionů v České republice je oproti zahraničí podstatně nižší. A návštěvnost stadionu u Litavky je výrazně nižší, než byla v historii, a ne zrovna daleké. Před 15ti lety chodilo podporovat klub s dřívějším názvem Marila Příbram na deset tisíc návštěvníků.

Když se ohlédneme do nového tisíciletí, absolutní rekord v návštěvnosti stadionu padl 11. března 2000 v zápase proti pražské Spartě. To se k Litavce přišlo podívat 12 562 fanoušků. Od té doby nebylo nikdo toto číslo překonáno, a to i kvůli faktu, že se snižovala kapacita příbramského stadionu.

V roce 2001 hrála 1.FK Příbram Evropské poháry. Do Příbrami přijela Aston Villa, jeden z nejslavnějších klubů všech dob, co kdy Příbram navštívil. Na domácí utkání se přišlo podívat 10 000 fanoušků a opět tak vyprodali stadion.

Vyprodáno bylo po snížení kapacity ještě 2. března 2002 též v zápase proti Spartě, kdy se číslo zastavilo na 9 800 návštěvníků.

Dnešní kapacita stadionu je 9 100 míst k sezení. K tomuto číslu se nejvíce přiblížila návštěvnost 18. dubna 2004, kdy hrála tehdejší Marila Příbram proti Ostravě. Na stadion přišlo 8 700 diváků, což je z pohledu dnešní kapacity také téměř vyprodáno.

VYPRODEJME STADION
O vyprodání stadionu se pokusíme znovu po 11ti a půl letech 13. září od 18:30, kdy v Energon aréně přivítáme úřadujícího mistra Viktorii Plzeň. Pomozte pokořit roky starý rekord, a vytvořit nový. Pokud se nám to povede, na příští zápas proti Jihlavě bude vstup za polovic. Vezměte na nedělní zápas svou ženu i dítě. Mají vstup zcela zdarma.

Zdroj: 1.FK Příbram

Odpovědět

*