Fotbalisté Příbrami zahájili přípravu, někteří hráči v jarní části sezóny již působit nebudou

Fotbal (2)V pondělí 5. ledna se poprvé sešli fotbalisté A mužstva k tréninku. Během přípravy hráči absolvují také zahraniční soustředění v Turecku. Hráče přivítali v kabině nejen trenéři, ale také přišlo vedení klubu, které se s fotbalisty pozdravilo a popřálo jim hodně štěstí do zimní přípravy. Oproti podzimní části sezony v týmu již nebudou působit Daniel Tarczal, Zoran Danoski, Levon Airapetian, kteří si hledají angažmá a připravují se nyní s juniorkou, a také Martin Husár a Lukáš Stratil, jenž v klubu byli na hostování.

K zimní přípravě se vyjádřil prezident klubu Jaroslav Starka: „V týmu je několik nových fotbalistů, kteří musí hlavně trenérovi ukázat, že v nich něco je. Co se týká dalších posil do týmu, tak každý ve fotbale sní o dobrém útočníkovi, my máme Řezníčka, ale chtěli bychom ještě jednoho útočníka.“

Do přípravy přišlo několik nových fotbalistů a v týmu jsou na zkoušce. S mužstvem se tak připravuje Petr Hronek z Vlašimi, Ivo Polanský z Kladna, Michal Macháček z Kolína, David Šraga z Ústí nad Labem, a také brankář Michal Daněk, který dříve působil například v anglickém West Bromwich Albion.

„Do týmu přišli mladí nadějní kluci, finanční situace nám nedovoluje nakupovat hvězdy, jsou to kluci, kteří by mohli náš kádr zkvalitnit. Soustředění v Turecku nám nabídne kvalitní klimatické podmínky a hráči se budou moci soustředit jen na svůj výkon, také v Turecku odehrajeme kvalitní utkání se zahraničními soupeři,“ okomentoval start zimní přípravy generální ředitel klubu Petr Větrovský.

Trenér Pavel Tobiáš dá v přípravě také šanci několika mladým fotbalistům, a to Filipu Řezáčovi a Jakubovi Šindelářovi, kteří na podzim hráli za juniorský tým, z dorostu pak s ligovým mužstvem trénuje Petr Rys.

Trenér Pavel Tobiáš se již na tréninky těšil: „Jsem rád, že už je po pauze a že se opět trénuje. Hráči si odpočinuli a musíme se nachystat na ligu. Trénovat nyní budeme v Příbrami, poté odcestujeme do Turecka a pak budeme zase v Příbrami, generálku na ligu odehrajeme s Libercem. Tréninky budou nyní třífázové, dopoledne budeme na hřišti, odpoledne na hřišti nebo v terénu a poté v posilovně.“

Zdroj: fkpribram.cz, foto: red

Odpovědět

*