Fotbalisté z Milína vybrali 8 tisíc pro příbramskou nemocnici

Symbolický šek na částku 8200 Kč byl včera slavnostně předán oddělení následné péče Oblastní nemocnice Příbram. Starosta obce Milín Pavel Nekl se nechal inspirovat podobnou aktivitou obce Drahlín a společně s předsedou TJ Ligmet Milín Miroslavem Obdržalem připravili benefiční utkání starých gard, kde se výše zmíněnou částku podařilo vybrat. A podle jejich slov se rozhodně nejedná o poslední podporu příbramské nemocnici.

„Bylo domluveno, že výtěžek půjde do nemocnice na projekt zdravotních klaunů. Není to levné, jedno vystoupení přijde na 7 tisíc. Já jsem proto rád, že vybraná částka je vyšší a pomůže i s financováním části dalšího vystoupení,“ řekl při předání Pavel Nekl.

Zdravotní klauni navštěvují příbramskou nemocnici již několik let. Kromě dětského oddělení rozdávají radost a smích právě i na oddělení následné péče, kde se nejčastěji setkávají se seniory, pro které svá vystoupení individuálně upravují.

„Zdravotní klauni nejsou důležití jenom pro děti ale i starší pacienty. Moc si cením toho, že se dnes stále najdou lidé, kteří si uvědomují, že stáří je důležité a mají chuť pomáhat,“ zakončil slavnostní předání ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.

Přítomna byla i zástupkyně Zdravotních klaunů, která oběma dárcům předala drobný dárek.

Zdroj: red., autor: Bc. Martin Janota

Odpovědět

*