Gólovou přestřelku vyhrávala Slavia. Příbram po pěti utkáních padla

Fotbal (2)Slušný příděl pěti gólů viděli diváci v pražském Edenu. Domácí Slavia byla o gól úspěšnější a proto Příbram porazila těsně 3:2.

Zajímavé utkání viděli fanoušci v pražském Edenu. Domácí tým dvakrát vedl, ale Příbram pokaždé srovnala krok. V závěru se ale prosadil Bekim Balaj, který byl na hřišti pár minut a vystřelil svému týmu první tři body po dvou měsících. Příbram naopak přišla o svou pětizápasovou neporazitelnost.

Kouč Slavie Beránek dal poprvé v sezoně příležitost v brance Rakovanovi. Nebezpečné situaci ale čelil jako první jeho protějšek Boháč, když zajímavá střela Hrubého z přímého kopu jen těsně minula tyč.

Ve 13. minutě se do šance po pohledné kličce dostal domácí forvard Škoda, ale kvůli důrazné obraně pořádně nezakončil. Domácí i dál měli víc ze hry, jejich akce ale kazily nepřesnosti. Na straně Příbrami zahrozil stoper Hájovský, který lízl hlavou Zemanovu standardku a trefil břevno!

Krátce poté Hájovský stáhl v pokutovém území Zmrhala a Slavia kopala penaltu. Boháč sice vystihl směr střely kapitána Slavie Martina Latky, ale míč vyrazit nedokázal – 1:0.

SlaviaTěsně před pauzou se prosadila i Příbram! Rakovan, když hosté po poslední standardce první půle předvedli sérii narážeček, na jejímž konci poslal míč přesně k tyči kapitán Tomáš Zápotočný – 1:1.

Slavii poté vyšel skvěle vstup do druhého poločasu. Na zadní tyči se ocitl s míčem osamocený stoper Jiří Bílek a vrátil domácím náskok – 2:1. Příbram pod koučem Tobiášem inkasovala v šestém zápase poprvé víc než gól a celkově teprve potřetí.

Zvýšit mohl Latka po dlouhém nákopu Juhara, ale jeho tvrdý pokus vyrazil nohama Boháč a následná hlavička Škody šla nad branku. Přesnější pokus hlavou předvedl na druhé straně Jakub Řezníček, který si sběhl při rohu Pilíka na bližší tyč a v 68. minutě svým osmým gólem v sezoně srovnal na 2:2.

V závěru rozhodl střídající Bekim Balaj, který se ocitl tři minuty před koncem sám v pokutovém území a hlavou se nemýlil – 3:2. I přes snahu se potřetí již Příbrami vyrovnat nepodařilo a tak tentokrát všechny body zůstávají v Edenu.

SK Slavia Praha – 1. FK Příbram 3:2 (1:1)

Branky: 37. Latka z pen., 46. Bílek, 87. Balaj – 45. Zápotočný, 68. Řezníček.
Rozhodčí: Pechanec – Hock, Hrabovský.
ŽK: Boudjemaa – Zeman, Hájovský, Neves.
Diváci: 4123.

Sestavy:

Slavia Praha: Rakovan – Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar – V. Vukadinovič (46. Boudjemaa), Zmrhal, Baéz, Hrubý (84. Balaj), M. Černý (81. Piták) – Milan Škoda.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Hnaníček (88. T. Krbeček), Deli – Pilík (90. Krameš), Fillo (90.+2 Stratil), M. Zeman – Řezníček.

Zdroj: red, foto: red, slavia.cz