Gymnazisté „na zkušené“ v poradně

Středeční dopoledne se v rámci školní akce Den prevence vydali příbramští studenti gymnázia z ulice Legionářů na exkurzi do Poradny města Příbram. Studenti byli seznámeni s její činností a poté společně s pracovníky poradny probírali nejčastěji řešené problémy v rámci odborného sociálního poradenství, jako jsou dluhy, exekuce, insolvence, výživné, rozvody manželství či domácí násilí. Dále se mluvilo o možnostech řešení rodinných a výchovných problémů, mapování vztahů a komunikace v rodině.

Studenti příbramského gymnázia

Studenti příbramského gymnázia

Poradna města Příbram poskytuje odborné sociální poradenství již 5. rokem. „Vzhledem k rostoucímu počtu klientů se zdá, že její potřeba fungování jen tak nevymizí,“ vysvětluje Mgr. Robert Dikan, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Příbram a dodává, že v diskrétním prostoru poradna nabízí občanům individuální přístup, psychologickou podporu a pomoc při řešení jejich problémů, zejména finančních a s nimi spojenou krizí. „Pokud kdokoliv z Vás či vašeho okolí hledá bezpečný prostor, individuální přístup, nebo se potýká s dluhy nebo jiným nedostatkem, poradna je právě pro takové případy. Najdete ji v ulici Čs. armády 5, Příbram IV – bývalá kasárna 1. Máje,“ vysvětloval studentům vedoucí odboru.

O bezplatné služby je v Poradně města Příbrami zájem především mezi seniory a sociálně slabými občany, kteří neumí nebo nemohou využívat placené služby, zejména služby advokátních kanceláří nebo jiných specializovaných pracovišť.

V roce 2011 využilo služeb poradny 431 občanů, v roce 2012 již 731 občanů, v roce 2013 zde bylo 783 občanů. V roce 2014 se poradna přestěhovala do nových prostor, její služby byly rozšířeny o pozici psychologa a právníka. V tomto roce také poradna zaznamenala celkem 1160 kontaktů s žádostí o podporu nebo pomoc.

„Poradna města Příbrami bude ve městě i nadále fungovat, od 1.7.2015, v rámci nové koncepce poskytování sociálních a zdravotních služeb, to bude nově pod hlavičkou Centra sociálních a zdravotních služeb,“ informuje místostarostka města Příbrami Bc. Alena Ženíšková.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*