Hanka Zagorová a Petr Rezek zářili na Dobříši

Včera večer se na Dobříši uskutečnil dlouho očekávaný koncert Hanky Zagorové a Petra Rezka. Přípravy v Kopáčkově dvoře začaly už v brzkých ranních hodinách, a obvykle prázdný prostor byl proměněn k nepoznání.

Už od sedmi hodin ráno se prostor za Muzeem rukavic na Dobříši začal zaplňovat pódiem, židlemi, nebo zvukařským pultem. Přípravy organizátorům komplikovalo počasí. Přes Dobříš se během dne přehnaly čtyři prudké přeháňky, které určitě znepokojovaly kdejakého návštěvníka, který měl zakoupenou vstupenku. Kolem 17 hodiny se ovšem vyjasnilo, a modrou oblohu vystřídala až obloha noční.

Petr Rezek ukázal svou skvělou fyzičku

Večerní program začal úvodním slovem organizátorů Jitky Doubravová a Petra Větrovského, kteří přivítali návštěvníky, a už v úvodu prozradili, že by zde chtěli dělat akce každý rok. Po nich přišel na podium Petr Rezek, který bavil fanoušky už od první minuty. Předváděl takové pěvecké, ale i fyzické výkony, které jsou v jeho věku necelých 75 let až neuvěřitelné. Více času trávil běháním a zpíváním mezi lidmi, než na podiu.

Po čtyřiceti minutách přišla za velkého aplausu hlavní hvězda večera, Hanka Zagorová, která zazpívala své největší hity. Spolu s Petrem Rezkem si dali několik duetů, z nichž je asi nejznámější skladbou “Duhová víla.“

Hanka sklidila aplaus ve stoje

Hanky sklidila za své vystoupení aplaus ve stoje. Od organizátorů a zástupců města Dobříše dostala na pódiu několik květin, a ne jediných. Hned po nich přišel na podium čtrnáctičlenný tým fanoušků Hanky Zagorové, kteří se sjeli z celé české i slovenské republiky, a Hanka tak obdržela mnoho dalších květin a dárků.

Nechyběly ani přídavky. Během nich už zpívalo a tancovalo publikum u pódia. Koncert skončil před devátou hodinou večerní a návštěvníci odcházeli s nadšením a skvělým zážitkem. Organizátoři v rozhovoru zmínili, že už mají několik nápadů, koho dalšího na Dobříš přivedou.

Zdroj: red.

Odpovědět

*