Hasiči prováděli kondiční jízdy a kontrolu nadzemních hydrantů

V sobotu v odpoledních hodinách dobrovolní hasiči z Příbrami 1v rámci svých kondičních jízd a zdokonalování se v řízení zásahového vozidla, prověřovali v rámci pravidelné kontroly přístupnost ke zdrojům požární vody ve městě. Zaměřili jsme se na zdroje požární vody, mezi které jsou zařazeny např. nadzemní požární hydranty.

zmnQdFLcjjX0-e9sIJcBm4FP47aJNl0sSFdR8dohIY5BYiQbEC3NftEk2-5dMGf62DzzBkY

Jak uvedl, velitel jednotky Jaroslav Tvrdík dopadla kontrola uspokojivě. O kontrole vypracuji zprávu a předložím jí, k posouzení bezpečnostní radě města, kde jsem členem. Pokud to shrnu, až na dva hydranty byli všechny funkční, fyzicky jsme je odzkoušely a některé odkalili. U některých je třeba dodat chybějící víčka. Závěrem musím konstatovat, že průjezdnost ulic k nadzemním hydrantům byla bez problému a u žádného nám nepřekáželo špatně zaparkované auto, v potaz se však musí brát, že jsme kontrolu prováděli v sobotu odpoledne a ne ve špičce.

Všechny zkoušené hydranty byly dobře přístupné a z hlediska použití pro hasičské účely dostačující. Jako hasiči musíme s radostí kvitovat vzrůstající počet nadzemních hydrantů v různých částech města. Díky těmto krokům se zkracuje čas na dopravu vody k požářišti a tím se stává zásah rychlejší a efektivnější.

Zdroj a foto: Jaroslav Tvrdík

Odpovědět

*