Hned tři nehody se staly na Příbramsku kvůli sněhu a ledu

nehodaNa náměstí T. G. M. v Sedlčanech došlo dne 1. ledna kolem čtvrté hodiny ranní k dopravní nehodě. Devětadvacetiletá řidička nezvládla při odbočování řízení. Na zledovatělém povrchu komunikace se auto dostalo do smyku a vjelo do protisměru, kde nejdříve narazilo do zaparkovaného osobního automobilu a následně do nákladního vozidla. Ke zranění osob nedošlo. Motoristka neměla na voze platnou technickou prohlídku. Způsobená škoda byla odhadnuta na 80 tisíc korun.

V neděli 4. ledna dopoledne se stala v katastru obce Láz dopravní nehoda. Sedmačtyřicetiletá řidička vozu značky Audi dostala v zatáčce na vozovce pokryté vrstvou rozbředlého sněhu smyk a přejela do protisměru, kde havarovala do felicie. Její 43letý řidič utrpěl při nárazu těžké zranění. S lehkým zraněním skončila v nemocnici motoristka, která nehodu zavinila a její spolujezdec. Vzniklá škoda činí 60 tisíc korun.

Ten samý den, ale ve večerních hodinách, se odehrála další havárie, kde sehrálo svou roli počasí. U Těchařovic boural 49letý cizinec. Na ledovce dostalo jeho vozidlo značky Opel Frontera smyk a následně bokem narazilo do protijedoucí octavie.  Oba řidiči a celkem tři spolujezdci utrpěli lehká poranění. Po ošetření v nemocnici byli propuštěni do domácího léčení. Škoda byla stanovena na 85 tisíc korun.

Zdroj: red, foto: red, ilustrativní

Odpovědět

*