Hotelovka na „boccie“ v Mačkově

Po dvou měsících od posledního setkání se opět sešli studenti ISŠ HPOS Příbram s klienty Domova Petra v Mačkově. Tentokrát se ale „hotelováci“ vypravili do Mačkova.

Výjimečně nepřipravovali soutěže studenti, ale Mačkovští si se svými vychovatelkami Janou a Irčou připravili soutěž v „boccie“. Je to hra obdobná francouzské hře pétanque, nicméně je určena postiženým lidem. Ti, kteří jsou tělesně postiženi a mají obtíže i s jemnou motorikou, používají pro hru rampu. Je obdivuhodné, jak dokáží rampu natočit tak, aby se trefili co nejblíže bílé kouli … Studenti s klienty utvořili tříčlenné týmy a soutěžili mezi sebou. Hra bavila nejen Mačkovské, kteří jsou v ní přeborníky, ale i „hotelováky“.

Po vyhlášení výsledků se žákům představili mačkovští „tanečníci“. Dívka jménem Kristýnka předvedla choreografii pro jednu tanečnici, se kterou vyhrála taneční soutěž. Nejen že krásně tančila sama, se šátkem a stuhami, ale je i autorkou své vlastní choreografie … Klobouk dolu!!! Dále se představil taneční pár, Tomáš a Žofka, který předvedl tanec v páru – „šimi“ – tanec podobný polce. I oni ve své kategorii porazili ostatní tanečníky.

A tentokrát bychom mohli návštěvu nazvat i velice „poučnou“. Hned si žáci všimli nového klienta, velmi pohledného mladého muže. Postižení nebylo na první pohled patrné. Ale slova vychovatelek nás šokovala … Klient po autonehodě v opilosti … I takové jsou životní osudy!

Další setkání proběhne opět v Mačkově, tentokrát dvoudenní s pochodem a pohádkou o indiánech. Studenti i klienti se již teď těší na nové společné okamžiky.

Zdroj: red., autor: Mgr. Klára Bambasová

Odpovědět

*