I druhý přípravný zápas Příbrami vyšel, obrátilo skóre z 0:2 na 4:2. Dvě branky dal Mareš.

Fotbalisté Příbrami ve včerejším přípravném utkání na Vyšehradě prohrávali s místním třetiligovým celkem už 0:2, ale čtyřmi góly zápas otočili. Dvěma brankami včetně vítězné se blýskl Jiří Mareš. Jak utkání viděl trenér příbramských Pavel Tobiáš a v čem by případně na jaře mohla mít Příbram problémy?

Fotbal

Trenér Příbrami Pavel Tobiáš musí v zimě řešit zejména to, jak poskládá defenzivu po odchodech obránců Nevese a Deliho. Navíc úvodní zápasy vynechává i Zápotočný. Nově složená obrana měla problémy a Vyšehrad to dokázal dvakrát v úvodní půlhodině potrestat.

—————————————————————————————————————————————————————–

FK Slavoj Vyšehrad – 1.FK Příbram 2:4 (2:1)

Branky: 10. Komers, 27. Komers – 31. Pilík, 58. Mareš, 83. Mareš, 86. Eyenga

FK Slavoj Vyšehrad: Procházka – Ivančo, Kočí (C), Řezáč, Komers, Kubík, Nosek, Zimmrmenn, Doksanský, Kolařík, Klíma J.
Náhradníci: Kořínek – Klíma Š., Hanzlík, Dufek

1.FK Příbram: Krbeček – Hájovský, Zápotočný, Sus, Suchan, Zeman, Hronek, Pilík, Divíšek, Krameš, Fořt (C)
Náhradníci: Boháč – Šindelář, Bodeček, Polanský, Mareš, Tregler

—————————————————————————————————————————————————————–

Neves“Zásah to je. Chybět bude hlavně Deli. Místo Nevese jsme si stáhli Divíška, který hrál v Táborsku velmi dobře,” řekl trenér Tobiáš. “Budeme se snažit ještě někoho přivést. Kluby teď budou odjíždět na soustředění, budou se zužovat kádry a může se stát, že se někde uvolní vhodný hráč pro nás,” dodal.

Příbram nakopl krásným gólem z dálky Pilík a ve druhé půli přišel obrat. Mladíci včetně několika dorostenců Vyšehrad tlačili a Mareš po brejku dorazil míč z malého vápna do odkryté branky. Tři minuty před koncem pak obstaral i vítěznou branku, když na zadní tyči byl opět nejdůraznější. V úplném závěru se pak prosadil francouzský útočník Eyega, který je v klubu na testech. Předtím však dvě dobré šance zahodil.

Fořt má kvůli tréninkovému výpadku o pár kilo navíc

Vedle něj v Příbrami bojují o angažmá také stoper Lukáš Bodeček a zkušený útočník Pavel Fořt. “Sice má kvůli tréninkovému výpadku pár kil navíc, ale pro mě je to hráč se zajímavou historií a důležité je, že chce pracovat. Takže pokud se mu podaří dotrénovat, tak v jednatřiceti letech stále má na velký fotbal. Vidím na tréninku, že umí dát góly z pozic, ze kterých to jiní neumí. To je u útočníka ceněné,” řekl Tobiáš.

Kvalitního útočníka by přivítal zejména proto, že kromě Jakuba Řezníčka jiného ani nemá. “Řezníček je u nás navíc jen na hostování a musíme být připraveni na variantu, že v létě odejde. Dobrých útočníků není nikdy dost. Mužstvo, které nemá tři útočníky, mívá problémy. A my máme jednoho,” dodal.

Podařilo se udržet téměř kompletní základní sestavu

Pro Tobiáše je však nejdůležitější, že se kromě Nevese a Deliho povedlo udržet kompletní základní sestavu včetně Martina Zemana, jehož hostování ze Sparty by mělo být v nejbližších dnech prodlouženo. “O základní sestavě tak máme v podstatě jasno. Nikdo z ní neodešel. Musíme najít hlavně řešení pro případy, kdy někdo vypadne, abychom měli kádr bohatší, abychom to zvládli,” prohlásil příbramský kouč.

Těší ho i to, že díky mírné zimě má s týmem téměř ideální podmínky na přípravu. “Počasí je super. Nejsou problémy s hřištěm, umělka je suchá, a tréninkové podmínky jsou luxusní. Hlavně aby sníh nepřišel, až začne liga,” řekl Tobiáš. “Ale i přesto se kluci těší na přírodní trávník na soustředění do Turecka. Přeci jen tahle generace není na umělku naučená a brání se tomu zuby nehty. To až další generace to přijmou lépe,” mínil.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*