Jak dva Příbramáci dobývají Skandinávii

pudilovaLucie Pudilová a Ladislav Erdélyi. Bojovnice a trenér, dva příbramáci, kteří dobývají v MMA sever Evropy. MMA, nebo-li smíšená bojová umění si teprve v naší zemi razí cestu. Cestu mezi renomovanější sporty, v našem městě však není moc lidí, kdo by Lucii Pudilovou a Ladislava Erdélyiho neznali. Mladou šampionku GCF a ostříleného trenéra, jenž kdysi MMA do Příbrami přivedl.

Od té doby již uteklo však několik let a pod jeho rukami vyrostla historicky první šampionka nejznámnější organizace MMA v naší zemi – GCF a to Lucie Pudilová. Uspět však ve sportu, který není finančně zatím na výši jako např. fotbal či hokej stojí nesmírnou vůli a především obětování. „Člověk tomuto sportu musí obětovat část svého života, veškeré úspory, neobejde se to bez finanční podpory přátel a také fanoušků, kteří jsou po ty léta naším hnacím motorem. Nestydím se říct, že jsou občas situace, kdy s Luckou jíme i konzervy, ale právě to nám dodává obrovskou vůli jít dál ještě tvrději. Člověk prostě musí věřit tomu, co dělá“, vypráví Ladislav Erdélyi a z jeho slov je cítit, jak moc pro něj MMA znamená.

Právě se svou svěřenkyní Lucií Pudilovou slaví v poslední době velké úspěchy. Jak jsme již zmínili, jeho svěřenkyně se stala premiérovou šampionkou GCF a čím dál tím častěji nyní zápasí v zahraničí. Její nejčastější cestou je severní Evropa. Do klece zde vstoupila již třikrát a díky skvělým výkonům si získává ve Skandinávii velkou popularitu. “Lucka je schopna bojovat ve dvou váhových kategoriích, ale ani to nestačí, aby našla v naší republice adekvátní soupeřku, a proto musíme za soupeřkami cestovat a nebo jezdí zahraniční soupeřky k nám, je to náročné časově a finančně, ale je to součást cesty, kterou jsme se kdysi rozhodli společně jít,” objasnil Erdélyi.

Když byste se zeptali na bilanci Lucie Pudilové zjistíte jednak skvělou bilanci pět výher jedna porážka, přičemž jedinou přemožitelku (na body) příbramské bojovnice můžete zanedlouho vidět v elitní UFC, kde nastoupí proti legendární Cyborg a zjistíte také, že z šesti zápasu bojovala Lucie Pudilová jen jednou s češkou a to dokonce při svém debutu, jinak se střetla se soupeřkami z Litvy, Maďarska, Švédska, Finska. “Zápasy nám domlouvá německá společnost RAW s kterou máme kontrakt. Její role spočívá v tom, že jejich hlavní match maker se snaží pro Lucii domlouvat zápasy na Evropském kontinentu, veškerou komunikaci s RAW vede náš promotér Petr Větrovský a jelikož kvalitní soupeřky jsou nyní zejména ve skandinávských zemích létáme nejvíce právě tam,” prozradil trenér Lucie Pudilové Ladislav Erdélyi.

A právě ve Finsku slavila další úspěch příbramačka minulý týden. V hlavním zápase galavečera v Imatre porazila domácí hvězdu Eevu Siiskonen, když zápas ukončila již ve druhém kole technikou Armbar. Mladá příbramská šampionka nezvítězila ve Finsku poprvé. Se svým trenérem dobývá i přes tréninky ve skromných podmínkách Skandinávii a pomalu, ale jistě klepe na dveře slavné UFC.

Zdroj: red.

Odpovědět

*