Jak je to s běháním v mrazech?

1530392_703254009694221_991735460_nDalší nadšená sportovkyně nám poslala svůj dotaz.

Dobrý den, od jara jsem si hodně oblíbila běh. Běhám 4x-5x týdny. V tomto počasí je to ještě skvělé, ale jak je to v zimě? Je dobré kvůli teplotám pod nulou chodit běhat? Děkuji za případnou odpověď

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že očividně nejste žádný začátečník, nevidím v běhu v zimním období žádný problém. Pokud se sportem v mrazech nemáte zatím zkušenosti, dbejte alespoň základních rad a stanovte si pro začátek menší cíle. Zátěž si přidávejte postupně.

Hlavní zásadou je samozřejmě správné oblečení a nepromokavá obuv – pokud jsou teploty pod nulou, mějte na těle alespoň 3 vrstvy, přičemž základem je kvalitní funkční prádlo. Z hlavy a krku odchází nejvíce tepla, proto se snažte tyto části též zakrýt. Zároveň dbejte na pravidelné dýchání nosem.

Ani v mrazu nezapomínejte doplňovat tekutiny, nejlépe s sebou mít termohrnek či malou termosku s teplejším pitím. Posledním doporučením je ihned po tréninku sundat propocené prádlo, zahřát se teplou sprchou a převléci se do suchého, abychom zabránili případnému nachlazení. Nikdy v oblečení nezůstávejte ani půl hodiny. Rychle sundat!

Začátečníkům bych doporučila pouze delší procházky, aby se naučili především správně dýchat a nepřetěžovali své tělo.

Děkuji za krásný dotaz, s přáním pěkného dne Kateřina Váchová

Zdroj: red.

Odpovědět

*