Janka se pokusí dobýt O2 arénu

Fanoušci MMA se konečně dočkají. Ve čtvrtek 7.12. vypukne MMA akce roku v České republice.  Souboje ve smíšených bojových uměních – MMA se představí v největší české aréně. Už jen fakt, že se akce koná v O2 aréně demonstruje vzestup tohoto nejtvrdšího bojového sportu na světě.

Svého zástupce na největším a nejprestižnějším eventu domácí scény roku 2017, kde je vrcholem nadupané Fightcard několik let očekávaný souboj Karlose “Terminátora“ Vémoly s Petre “Pínem“ Ondrušem, má zástupce i Příbram. Horníky z Brd bude na XFN 6 v O2 aréně reprezentovat Jan Janka. Mladý bojovník, jemuž se v O2 aréně postaví v oktagonu Matouš Kohout, už má na kontě i přes své mládí spoustu cenných skalpů a v posledních čtyřech zápasech nenašel přemožitele.

Janka drží skvělou bilanci

„Poslední čtyři zápasy se mi povedly. Díky nim mám teď slušnou bilanci 7:2. Myslím si, že to je v MMA slušný. Udržet si dlouho šňůru vítězství je v tomto sportu mnohem těžší než v jiných bojových sportech. Věřím, že to bude pokračovat. Až se mi podaří třeba šest výher v řadě, hodil by se nějaký opasek do sbírky. Každý zápas pro mě má stejnou váhu, beru ho na 200% vážně. Už je jedno, jestli jdu s Frantou z nějaké vesnice nebo s Conorem McGregorem,“ uvedl exkluzivně pro náš portál teprve dvacetiletý bojovník, jenž se od úvodu svých MMA začátku až do současnosti připravuje na boje v oktagonu pod vedením UFC trenéra Ladislava Erdélyiho.

Právě Jan Janka je dalším drahokamem z dílny trenéra Erdélyiho, jenž dosáhl v poslední době obrovských úspěchů s Lucií Pudilovou aktuálně jedinou českou a první českou ženou vůbec v nejprestižnější světové organizaci UFC.

„Honza má dobře našlápnuto. Důkazem je jeho další zápas v nejprestižnější české organizaci XFN v O2 Aréně. Jsem přesvědčen, že neuběhne moc času a Honzu uvidíme zápasit v některé z věhlasných světových organizacích. Vím, že na to má. Neustále na sobě tvrdě pracuje a má velký potenciál,“ uvedl zkušený trenér, který před lety MMA do Příbrami přivedl.

Už zítra v o2 aréně 

To se v posledních časech vyvíjí raketovým tempem. Jeho obliba u fanoušků i společenské postavení roste vskutku obdivuhodně. „Před 9 lety mi někdo řekl, že pro MMA v ČR, čas běží proti hodinovým ručičkám…No, tak zcela krátce – za pár dní v O2 Aréně Praha.“ Věta, kterou uvedl Ladislav Erdélyi na svém facebookovém profilu mluví za vše.

Zdroj: red.

 

 

 

Odpovědět

*