Jazyková animace TANDEM

unnamed (3)Ve čtvrtek 30. 3. a v pátek 31. 3. 2017 proběhla na Obchodní akademii Příbram jazyková animace pro žáky, kteří poté v neděli 2. 4. vyjeli na dvoutýdenní stáž do německého Idaru- Oberstein. Jazyková animace je nekonvenční a zároveň zábavná metoda, jejímž cílem je přiblížení základů cizího jazyka, nebo prohloubení již získaných jazykových znalostí. Pomáhá odbourat bariéry při komunikaci v interkulturních skupinách a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění.

Čilá zahraniční spolupráce tak pokračuje a v dubnu díky finanční podpoře z Česko- německého fondu budoucnosti vyjelo tedy na praxi do Německa 7 studentů. Pracovali ve firmách Fissler, Globus Baumarkt, Deutsches Edelsteinmuseum, Buchhandlung Carl Schmidt a Maurerdruck vždy ve dvojici se svým německým partnerem. Kromě práce i hodně cestovali a poznávali jinou zemi, posuzovali a srovnávali a vyměňovali si zkušenosti.

A v pátek 7. 4. 2017 přijelo šest německých studentů na praxi do Čech. O víkendu proběhla jazyková animace, která je připravila po stránce jazykové a kulturní.  V pondělí už studenti nastoupili na praxi do příbramských firem Halex, Finvest, CK Lucie, dále do Knihovny Jana Drdy a Okresní hospodářské komory. I Němci měli možnost poznávat samotnou Příbram i její okolí. Čtrnáct dní uteklo jako voda, a tak jsou už zase všichni praktikanti doma. Ale pevně věříme, že si praxi užili, zažili mnohá dobrodružství, osamostatnili se a získali sebevědomí a zkušenosti do dalších studijních i pracovních let.

Další praktikanti na sebe nedají dlouho čekat. V rámci projektu Erasmus+ přijedou do Příbrami už v červnu.

Zdroj: red., autor: Mgr. Iva Čápová

Odpovědět

*