Jindřich Vařeka stráví poslední den v roce u moře…

Poslední den v roce se neúprosně blíží. My jsme se zeptali samotného starosty městě Příbrami, Jindřicha Vařeka na několik otázek. Kde a jak bude Silvestr trávit? Čtěte…
Jak byste zhodnotil uplynulý rok?
Rok 2014 byl přelomový z mnoha důvodů. Myslím, že v takovém varu, do jakého se svět dostal v tomto roce, v takovém již desítky let nebyl. Příliš jsme si všichni zvykli na jistoty a nepokládáme dramatické změny za možné. Mohu jen doufat, že napětí kolem nás nebude dále eskalovat. Co se mne osobně týče, i tady došlo k dramatické změně. Rovnýma nohama do poilitiky, to je obrovská změna. I tady mohu jen doufat v uklidnění situace a v možnost vytvoření normálního pracovního prostředí.
Kde a jak budete poslední den v roce trávit?
Poslední den v roce strávím u moře, protože ze zkušenosti vím, že takto načerpám sil nejrychleji. Silvestra již léta neslavím. Využívám tohoto zvláštního večera k přemýšlení jak dál. Už se mi to stalo tradicí, na kterou se těším.
Dáváte si novoroční předsevzetí?
Nedávám si novoroční předsevzetí, jen se snažím si ujasnit svou situaci a podle toho se pak chovat.
Jaké jsou Vaše největší osobní nebo pracovní plány v novém roce?
Nemám konkrétní plány. K naplnění jistých plánů již téměř došlo, takže teď je musím “jen” dokonat.
Na závěr bych rád popřál každému z Příbramáků, aby se mu podařilo dosáhnout pocitu osobního štěstí. Ačkoli je tento stav povětšinou v moci každého z nás, nebývá snadné ho dosáhnout.
Zdroj:red.

Odpovědět

*