K hubnutí Vám může napomoci i chytrá mobilní aplikace

11039534_10202920385564789_1584812513_nV dnešní době dokáží naše telefony kde co. Věděli jste ale, že existuje několik chytrých mobilních aplikací, které slouží jako skvělý pomocník při hubnutí? 

Krokoměry nebo běžecké aplikace jistě všichni znáte. Existuje ale i mobilní aplikace tzv. ,,Kalorické tabulky”, která vyhodnocuje váš celkový denní příjem i výdej.

Jak funguje? Na každý den máte vypsaných šest chodů jídel: snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a druhá večeře. Po rozkliknutí určitého chodu se vám ukáže vyhledávač. Do něj začnete psát, co jste snědli (vždy potravina po potravině). Pokud tedy sníte k večeři grilovaného lososa se zeleninou a jogurtovým dresingem, dáte nejprve vyhledat: grilovaný losos, dále zelenina, a naposledy jogurtový dresing. 

V nabídce je tolik druhů potravin, že si mi nikdy nestalo, že bych něco nenašla. Pokud se Vám to přeci jen stane, máte možnost potravinu dopsat a ručně si spočítat snědené kalorie.

Po naklikání celkového denního příjmu potravin kompletně uvidíte, kolik jste snědli tuků, sacharidů, bílkovin a vlákniny. Bude-li svítit kolečko zeleně, doporučovaný příjem jste splnili.

Stejně tak funguje i zadávání pohybu

Tak jako funguje zadávání jídla, funguje i zadávání veškerého denního pohybu (od chůze až po náročné tréninky). To Vám naopak snižuje množství kalorií.

V celkovém výsledku tedy uvidíte nahoře doporučované množství přijatých kalorií (vypočtené dle Vámi zadané váhy, výšky a věku), příjem kalorií a výdej kalorií. Celkově Vám to vypočte, jak jste si každý den počínali.

Příjem < Výdej – Hubnete (v případě, že se to bude opakovat delší dobu)

Příjem = Výdej – Váha zůstává stabilní

Příjem > Výdej – Přibíráte  (v případě, že se to bude opakovat delší dobu)

Zdroj: red.

Odpovědět

*