Kam v okolí Příbrami na in-liny?

 

Mnoho obyvatel Příbrami vyjíždí za projížďkou na bruslích do našeho hlavního města. Kolem Vltavy vede dlouhá asfaltová stezka, kterou lze využívat na mnoho sportů. Na co se ale vydávat tak daleko. I okolí Příbrami nabízí několik možností, kam se na in-liny vydat.

Okruh u Obory

Jste-li začátečník, nebo máte malé děti, nejlepším řešením je okruh kolem Obory. Výhodou je rovina a hladký asfaltový povrch. Nejedná se o dlouhý okruh, ale pro bezpečné bruslení je naprosto ideální.

Hřiště pod Svatou Horou

Ještě o něco kratší, ale svým způsobem velmi podobná stezka byla nedávno vybudována na hřišti pod Svatou Horou. Stejně jako u předchozí, povrch je hladký, a až na jeden malý kopeček jezdíte kolem dokola pouze po rovině.

Konětopy

Velmi známá je trasa vedoucí z vesničky zvané Konětopy, směr na Jeruzalém. Jedná se o hladký, rovný, asfaltový povrch. Nevýhodou je, že nemůžete udělat žádný okruh. Jezdíte pouze tam a zpět. I to mnohým stačí, a díky blízké vzdálenosti k Příbrami je tato cesta velmi vyhledávaná.

Okolí Tochovic

Prostor se v okolí najede i pro zkušenější bruslaře. Dá se říci, že pěkná trasa vede z Tochovic přes vesnice Chrást, Oslí, Namnice – odtud můžete zajet do Strýčkov a po stejné trase zpět, nebo pokračovat zpět přes Chrást, Lisovice, až do Tochovic. Zda vám tyto vesnice nic neříkají, vemte k ruce mapu a vyznačte si to. Trasa má tvar osmičky a najedete až 15 kilometrů.

Zde už terén není hladký ani rovný. Občas se musíte vyhnout nějaké nerovnosti komunikace. Roviny sice převažují, ale čeká vás i pár méně příjemných kopců.V neposlední řadě můžete potkat automobil. V průměru kolem vás projedou tři, za celý okruh. Projíždíte krásnou přírodou, stále je čím se kochat. Nedoporučuji tuto trasu začátečníkům, a těm, kteří neumí brzdit.

Pilský rybník

Nejnáročnější trasa vede k Pilskému rybníku. Je oblíbená především cyklisty, ale sjízdná i pro bruslaře. Začíná v lese za Bohutínem, u Hájovny, k níž dojedeme autem. Po přezutí do bruslí nás čeká cesta převážně do kopce. Nejvyhledávanějším cílem bývá především Pilský rybník. Od něho vede více cestiček, jimiž se můžete vydat. Nezapomínejte ale na cestu zpět. Vede z kopce dolů. Je to velmi nebezpečné, proto doporučuji vyrazit sem jen těm nejzkušenějším. Nejeden s tím má problémy. 

Autor: JD,          Zdroj: text: red., foto: prozeny.cz

Odpovědět

*