Karta seniora města Příbrami nabízí slevy, ale zároveň i možnost včasné pomoci

seniorKarta seniora města Příbrami – projekt, který má usnadnit život seniorům z Příbrami a okolí, se postupně rozvíjí. Od prvního vydání karet, které proběhlo na konci měsíce června, je do projektu zapojeno již více jak 500 seniorů, převážně z Příbrami. Přibývají také poskytovatelé slev, u kterých mohou senioři využívat svoji kartu.

Již v tuto chvíli slevy ve výši 5 až 30% nabízí 17 podnikatelských subjektů, které mají své provozovny viditelně označeny příslušnou samolepkou. Na podzim pak bude vydán přehledný katalog poskytovatelů slev, kde mohou senioři přehledně nalézt všechny zapojené subjekty. „Aktivitu Karty seniora města Příbrami podporujeme také z radnice, do projektu jsme zapojili i příspěvkové organizace města,“ vysvětluje Alena Ženíšková, místostarostka města Příbrami, pod kterou tato aktivita spadá. „Podařilo se nám z Nadace Veolia získat na tento projekt cca 100.000 korun. Doufáme, že tato aktivita bude seniorům prospěšná nejen s ohledem na slevový systém, ale i díky možnému provázání na další služby, například na aplikaci Záchranka,“ dodává dále Ženíšková.

V současné době je v Příbrami a okolí síť poskytovatelů slev, kde budou moci senioři čerpat slevy a výhody, rozšiřována. Cílem je zapojit do podzimu letošního roku alespoň 60 podnikatelských subjektů.

Aplikace Záchranka

Karta seniora je projekt, který si klade za cíl nejen usnadnit život seniorům, ale také jim nabídnout možnost včasné pomoci v případě naléhavé situace. „Navázali jsme spolupráci s aplikací „Záchranka“, která je provázána na Záchranné služby jednotlivých krajů. Od příštího roku dojde k propojení našich karet seniorů s touto aplikací tak, aby v případě potřeby měli zdravotníci k dispozici informace o seniorovi v co nejkratší době a v co nejsrozumitelnější podobě. Podmínkou je vyplnění online profilu seniora, kde jsou uvedeny základní zdravotní informace o držiteli karty“, doplňuje Libuše Trenzová, předseda Ad fontem, zapsaný spolek, která za projektem Karty seniora stojí.

Karta seniora

Zájemci o Kartu seniora města Příbrami o ni mohou zažádat na Senior Pointu Příbram, Žežická 193, vždy v pondělí od 12.00 – 15.00 hodin. Karta je vydávána zdarma na Senior Pointu cca měsíc po registraci. Bližší informace získají zájemci na kontaktním místě Senior Point nebo na tel. č. 778 779 898, případně e-mailu: pribram@seniorpointy.cz

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*