Kateřina Valachová v příbramské fotbalové akademii

V rámci svého výjezdu po okrese Příbram navštívila Kateřina Valachová fotbalovou akademii 1.FK Příbram, kde bylo hlavním tématem spojení vrcholového sportu a vzdělání.

„Já na to mám vcelku jednoznačný názor. Pouze jeden člověk nebo možná pět či deset lidí z milionu se stane tak úspěšným sportovcem, že se tím zajistí na celý život. My všichni ostatní bez ohledu na schopnost trefit šibenici fotbalové branky potřebujeme vzdělání nejen pro svůj osobní rozvoj, ale také jako prostředek k obživě. Takže jsem jednoznačně pro fotbalové a jiné sportovní akademie pro nadané kluky a holky, ale určitě ne na úkor kvality vzdělání,” uvedla Kateřina Valachová během setkání se žáky a jejich pedagogy.

Ocenila v této souvislosti, že v Příbrami se toto propojení daří. V akademii 1.FK Příbram si Kateřina Valachová prohlédla zázemí samotné akademie, nakoukla do útrob stadionu a stihla s i zakopat s hráči dorostenecké kategorie U16, kteří měli právě trénnink. “V době, kdy se k nám lokální politici zejména z vládnoucí koalice staví zády, mám radost za politika, jemuž osud sportovních klubů není lhostejný. Tímto člověkem je pro mě právě Kateřina Valachová,” uvedl majitel 1.FK Příbram Jan Starka.

V rámci návštěvy akademie proběhla i beseda s příbramskými sportovními kluby. Během besedy s představiteli sportovních klubů z regionu pak Kateřina Valachová zdůraznila, že i když již není ministryní, stále se snaží prosazovat co nejrychlejší nápravu škod, ke kterým došlo ve spojení s nutností zrušit některá dřívější řízení v oblasti sportovních dotací. Opakovaně zdůraznila, že nikdo nemá v úmyslu obrat sportovce o peníze od státu, ale je nutné postupovat naprosto transparentně.

,,Otevřeně jsme pohovořili o situaci ve sportu. Potvrdila jsem si, ze sportovní kluby jsou zásadní pro fungování sportu a je jim potřebné zajistit veškerou podporu.” Ze setkání měli pozitivní dojem i zástupci zúčastněných příbramských klubů. ,,Jsem rád za setkání a možnost pohovořit. Sport je důležitý a jeho finanční situace je velmi obtížná. Na začátku sezóny si většina z nás nedokáže ani dát dohromady, jaké peníze se podaří pro kluby získat a každá sezóna je pro nás náročná,” uvedl Svatopluk Chrastina zástupce Příbramského Sokola.

Zdroj: red.

Odpovědět

*