Kauza kolem exhejtmana Ratha: Modernizace příbramské nemocnice byla údajně předražena!

V uplynulých dnech se před Krajským soudem v Praze řeší případ kolem předražování veřejných zakázek. V údajné korupční kauze kolem exhejtmana Davida Ratha, který je spolu s dalšími zhruba deseti lidmi obviněný z ovlivňování zakázek, figuruje jako další možný ovlivněný tendr ten, na modernizaci části nemocnice v Příbrami.

Nemocnice

Jeden z obžalovaných Martin Jireš podle státního zástupce Jiráta předal Kottovi za firmu Puro Klima úplatek ve dvou splátkách. Sešli se údajně v obchodním centru na pražském Zličíně a na náměstí Republiky. Celkem šlo podle obžaloby o čtyři miliony korun.

Druhá část líčení je přichystána nejdříve na duben

Ve druhé části, u které soud chystá termíny nejdřív na duben, figurují Rath a Lucia Novanská ze společnosti ML Compet, která podle obžaloby organizovala zmanipulované tendry. Soudce Robert Pacovský rozdělil hlavní líčení do dvou větví kvůli zdravotním a jiným problémům některých obžalovaných a advokátů.

Obžaloba se týká údajné korupce při tendrech ve Středočeském kraji, jehož byl Rath hejtmanem. V nich má údajně figurovat i tendr na opravu nemocnice v Příbrami. Podle Jiráta Rath věděl o machinacích a údajně bral úplatky. Hrozí mu až 12 let vězení. Rath to odmítá, zakázky prý byly pod vícenásobnou kontrolou.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*