Káva při hubnutí ANO nebo NE?

beFit-SMALLDobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to doopravdy s kávou při cvičení. Přijde mi, že někdo to podporuje a jiní ne. Může se pít, když chci zhubnout, nebo je to vyloučeno? Děkuji

Dobrý den,

máte pravdu, že každý má na kávu jiný názor. Odjakživa se říká, že káva odvodňuje organismus, nicméně některé současné studie tuto informaci vylučují a přiklání se ke kávě jako antioxidační látce.

Nikde se však nedočtete, že káva zpomaluje metabolismus či podporuje ukládání tuků, tudíž nevidím důvod, proč se jí vyhýbat obloukem. Já sama jsem milovníkem kávy, piju ji denně a řídím se následujícími pravidly.

Káva nenahrazuje jídlo

Pokud je člověk zdráv, to znamená, nemá problémy s vysokým tlakem, zadržováním vody v těle apod. je káva dle mého názoru v pořádku. Měla by být však vždy co nejkvalitnější, bez smetany a cukru (zkuste maximálně dosladit troškou stévie). Nikdy si však nekupujte pytlíčky 2v 1 a už vůbec ne 3 v 1. Názor, že káva s mlékem nahrazuje jídlo je pro mě naprostý nesmysl – minimum energie, 0% tuku, cukru a bílkovin nemůže být přeci jídlo!

Ke každému šálku kávy vypijte sklenici vody. Káva v kombinaci s kouskem kvalitní hořké čokolády pomáhá zahnat chutě na sladké. Zároveň často působí pozitivně na psychiku v souvislosti s nějakým rituálem, odpočinkem a pohodou. Ovšem nepřidávat k ní kus dortu 😀

Káva při cvičení dodává energii

Já osobně vidím v kávě mnoho pozitivních účinků a mám vyzkoušeno, že káva při cvičení dodává sílu, energii a hýbe s naší tepovou frekvencí. Zrovna tento týden jsem před cvičením vypila dvojitou kávu a spálila o 100 kalorií více. Kofein zvyšuje prokrvení mozku a všech orgánů – proto má povzbuzující účinky. Je obsažen i ve všech “spalovačích”, které se podávají jako doplněk stravy především před cvičením pro snazší odbourávání tukové tkáně.

Nikdy však nezapomínejte na hesla zdravého životního stylu: všeho s mírou a činit pouze to, co mému tělu prospívá či vyhovuje.

S přáním pěkného dne Kateřina Váchová

Odpovědět

*