Knihovna Jana Drdy: Program na měsíc říjen 2016

kjd_rijen2016Knihovna Jana Drdy Příbram si pro Vás připravila na říjen velmi pestrý program. Hned na začátku měsíce startuje týden knihoven, tradiční výprodej knih, komentovaná procházka „Poznej svoje město“ a mnoho dalšího.

První týden měsíce října proběhne „Týden knihoven“ . Jedná se již o 20.ročník, který se uskuteční ve dnech od 3. do 9.října. Tentokrát motto zní „Braňte knihu!“. Podrobný rozpis jednotlivých akcí naleznete pod tímto textem. 3.října bude zahájen také výprodej vyřazených knih, který bude probíhat do 5.října vždy od 9 do 18 hodin.

Ve středu 5.října se můžete vydat na poslední komentovanou vycházku „Poznej svoje město“. Tentokrát se vydáte „Po stopách flamendrů“ do starých příbramských hospod  a hospůdek.

Ve čtvrtek 13.října od 17 hodin bude Mgr. Lenka Blažková, Ph.D. vyprávět o vlivu svatohorských poutí na město Příbram a jeho obyvatele v letech 1647 – 1950. Vstupné činí 30 Kč.

Sobotu 15.října si můžete zpříjemnit literární vycházkou, na které se vydáte po příbramských stopách básníků Julia Zeyera a Jaroslava Vrchlického.

Poslední říjnová akce Knihovny Jana Drdy bude setkání s českou spisovatelkou, novinářkou, propagátorkou vědy a kritického myšlení, Věrou Noskovou. Tento literární podvečer proběhne ve čtvrtek 20.října od 17 hodin. Vstupné činí 50 Kč.

tyden-knihoven-2016

Zdroj: red.

Odpovědět

*