Krampus show Příbram 2016

krampusĎábelský průvod démonických bytostí ověšených kravskými zvonci, řinčení řetězů a chrlení bengálských ohňů… Rohaté chlupaté příšery budící respekt a hrůzu… To vše a mnohem víc zažijete při Krampus show 1. prosince v Příbrami. Chystá se i ohňostroj a koncert, na kterém zazní písně legendární skupiny AC/DC v podání neméně legendární příbramské kapely Špejbl’s Helprs.

Průvod démonických masek, jehož tradici ze sousedního Rakouska v posledních letech převzala i některá česká města, se v Příbrami uskuteční poprvé. „Ulicí Osvobození, kterou projde na šest desítek Krampusů, bude celá ozvučena tak, aby se tento prosincový podvečer pro každého stal nezapomenutelných zážitkem,“ uvedla k akci místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že atmosféra bude umocněna ďábelskou hudbou a ohňovými efekty. „Celá show bude komentovaná a u pódia před aquaparkem bude i velká LED obrazovka pro ty, kteří se nedostanou tak blízko, aby dobře viděli,“ upozornila místostarostka.

Krampus, ohňostroj a koncert

Před šestou hodinou se nad hlavami diváků rozzáří OHŇOSTROJ vystřelený ze střechy aquaparku a od 18 hodin na pódiu vystoupí čertovsky skvělá kapela ŠPEJBL’S HELPRS s hodinovým koncertem. Po celou dobu akce budou před plaveckým bazénem v provozu stánky s občerstvením a teplými nápoji. „Ohňostroj bude dobře viditelný i od kina nebo od gymnázia. Pro rodiny s malými dětmi, které by se průvodu Krampusů mohly bát, jsou tato místa vhodná právě k jeho sledování,“ doporučuje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.

Do poklidnější atmosféry se návštěvníci akce budou moci přenést na náměstí 17. listopadu, které je vzdáleno pouhých 300 metrů, a zbytek podvečera strávit na vánočních trzích při nákupech. „Pro letošní adventní čas chystáme novinku. Poprvé v historii města zavádíme trvalé vánoční trhy a vše co s tím souvisí,“ uvedl v této věci starosta. „Tyto trhy budou po celou dobu adventu na náměstí 17. listopadu,“ upozornil.

Krampus show Příbram 2016 ve znamení 800. výročí

Celá show, která je součástí konceptu oslav 800. výročí města, by se nemohla uskutečnit bez podpory více jak čtyř desítek sponzorů a to především z řad příbramských firem. Krampus show je rozpočtována na cca 500.000 Kč. „Je třeba si uvědomit, že každá jednotlivá akce je spojena nejen s výdaji, ale i s příjmy. A nám se na celoroční oslavy podařilo získat více než 6 milionů Kč,“ vysvětlil financování oslav starosta Vařeka s poděkováním všem v čele s hlavními sponzory oslav, kterými jsou společnosti ZAT, a. s., Innogy (dříve RWE) a Severočeské doly a. s. Významným sponzorem Krampus show v Příbrami 2016 je společnost IDS Praha a. s., která navíc na tuto akci přispěla ještě částku 100.000 Kč.

„Záležet jsme si dali zejména na kvalitním osvětlení a ozvučení, abychom návštěvníkům akce zajistili pokud možno co nejlepší zážitek,“ uzavřel starosta.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

  1. Daniela Reply

    Dobrý den, myslím, že v porovnání s takovouto akcí v Rakousku,to pro mnohé nebyl moc velký zážitek Velice špatně zorganizované, A jeden monitor rozhodně nestačil.
    Zdravím Daniella Fischer

Odpovědět

*