Kriško táhl České Budějovice v prvním zápase Ligy mistrů, ale k zisku bodů to nestačilo

JihostrojČeské Budějovice sehráli s megafavoritem skupiny poměrně vyrovnané utkání a dokázali mu sebrat jeden set. I přes velkou snahu domácích, kteří byli navíc mohutně podporováni více jak dvěma tisícovkami diváků, to na body bohužel nestačilo. “Expříbramák” Michal Kriško zaznamenal 17 bodů a byl nejvíce bodujícím hráčem Jihostroje.

Hosté, kteří mají rozpočet větší než Jihočeši téměř desetinásobně, byli od začátku lepším celkem. Polevili jen ve druhém setu, při jejich jasném vedení. To dokázal Jihostroj smazat již sedmibodový náskok soupeře a sadu v koncovce vyhrát.

Jsem moc spokojený s naší hrou. Dokázali jsme zvednout těžké balony. Výměny zvedaly lidi ze sedadel, pro diváky volejbal hrajeme,“ řekl trenér Jan Svoboda, jenž se musel obejít bez zraněných smečařů Tomáše Fily a Petra Michálka. „Snažili jsme se soupeře tlačit servisem, škoda třetího setu, kdy se nám trochu přestalo dařit. Bojovali jsme, divákům se ale snad utkání líbilo,“ uvedl smečař Petr Šulista.

Jihostroj České Budějovice – SKRA Belchatów 1:3 (-20, 22, -17, -19)

Rozhodčí: Rajkovič (Chorv.), Mičevski (Mak.).

Diváci: 2100.

Sestava a body Č. Budějovic: Habr 6, Kriško 17, Kuliha 11, Šulista 5, Mach 3, Sobotka 5, libero: Hupka. Trenér: Jan Svoboda.

Zdroj: red, foto: Jihostroj České Budějovice

Odpovědět

*