Ladislav Erdélyi hodnotí misi v UFC!

MMAJak jsme slibovali, přinásíme vám rozhovor i s Ladislavem Erdélyim, trenérem Lucie Pudilové, kteří spolu prožili nezapomenutelný první zápas v UFC.

Láďo, jak na tebe zapůsobila slavná UFC? 

Jak už jsem se zmínil, UFC, je “kosmos“ a získala si zasloužený respekt milionů fanoušků po celém světě. Když se ale ocitnete za tzv. branami této organizace, např. když s vámi začínají poprvé osobně jednat jejich manažeři, pracovníci, tak to mají opravdu profesionálně vše nastavené, již několik dní do samotného zahájení večera bojů. Přístup k zápasníkům je vřelý a vše bez negativních emocí perfektně zvládají. Jsou trpěliví, při vysvětlování, co, jak a kdy bude v nastávajících hodinách a dnech. Není co dodat, byl jsem nadšený hned od prvního okamžiku. Vše jsem se snažil vnímat a pozorovat. Velmi dobrá zkušenost.

Jak jsi vnímal zápas Lucky?

Jako vždy. Jenom jsem se soustředil, aby Lucka nepadla do žádné pasti, kterou bych mohl odhalit dříve, než by ve skutečnosti nastala. Vnímám i několik důležitých věcí okolo, ale to si nechám pro sebe. Celkově musím říci, že Lucka je opravdu válečnice, která si vybuduje postupně svůj respekt. Hlavně si získala na svoji stranu během boje, většinu fanoušků v celé O2 Aréně v Londýně, a nepochybně i u nás a ve světě u obrazovek.
Cítil jsi po rozhodnutí křivdu? 

Možná, že mi to nebude nikdo věřit, ale před zápasem i po druhém kole, jsem Lucce říkal, že jestli do toho nedá úplně všechno a nebude poslouchat co jí říkám, a skončí to na body, tak prohraje. Nehraji si na dědu vše věda, ale rád vnímám své okolí, i když si někdo myslí, že to zrovna nedělám – dělám. Křivdu snad i ano, ale nedělám si plané iluze.

 

Jaké jsi měl po zápase pocity?

Po zápase mám pocity pořád, jen si je srovnávám a opět pozoruji a ujišťuji se o tom, co jsem viděl a vnímal a nyní vnímám. Není to dnes o pocitech, ale o tom, co vím, nebo nevím. Důležité pro mě bylo, aby Lucka byla zdravá a v pořádku, což se také stalo.

 

Splnil se ti působením v UFC tvůj sen? 

Tak do splnění snu, toho ještě trochu zbývá, je to zatím otevření těch prvních těžkých dveří s nápisem UFC, a vím, že těch i těžších dveří je tam opravdu dost. Ano jsem šťastný za to, co jsme společně s Luckou a s naším malým klubem v naší malé zemi dokázali. Nepřišli jsme po té dlouhé cestě z nějakého věhlasného klubu. Přišli jsme tam i s našimi kluky, kteří pomáhali tento náš malý klub dlouhá léta utvářet. S lidmi, kteří nám na té cestě pomáhali a pomáhají celá léta, a s fanoušky, kteří nám po ty dlouhá léta věřili a věří nadále. Jsem na to vše hrdý. A moc děkujeme za jejich obrovskou podporu.

 

Jaké jsou teď tvé plány? 

Neustálá koncentrace na to, co děláme. Tvrdá dřina krok za krokem, plány se ničím neliší, od prvotní vize. Jdeme postupně, a jako vždy, síla, trpělivost a víra v to, co děláme.

 

Zdroj: red.

 

 

 

 

Odpovědět

*