Lednový program kulturních a vzdělávacích akcí Knihovny Jana Drdy

leden knihovnaKnihovna Jana Drdy Příbram nabízí opět velmi bohatý program na měsíc leden 2016.

Ve čtvrtek 7. ledna se začíná ve Společenském sále knihovny první lekcí nazvanou „Astronomie“ Virtuální univerzita třetího věku. Ve čtyřech pokračováních budou návštěvníci seznámeni s výtvarným a uměleckým řešením slunečních hodin od antiky až po současnost a budou jim představeni slavní astronomové rudolfínské doby. Virtuální univerzita bude probíhat každý lednový čtvrtek od 10.00 hodin. Podrobné informace se dozvíte na telefonním čísle 318 621 909.

V úterý 12. ledna bude pokračovat cyklus „Dějiny umění“. Mgr. Jana Froňková tentokráte návštěvníkům představí čtyři moderní umělecké styly z počátku 20. století – fauvismus, expresionismus, futurismus a metafyzickou malbu. Začíná se v 17.00 hodin na Společenském sále knihovny. Vstupné 30,- Kč.

„Sedmero krkavců“ je název společného podvečerního čtení prarodičů, rodičů a dětí v pobočce KJD ve Školní ulici ve čtvrtek 14. ledna od 17.00 hodin.

Další pokračování „Dějin umění“ je naplánováno na úterý 26. ledna a bude se hovořit o grafice. Dozvíte se co je grafický list, jak vzniká a podrobně se seznámíte se všemi grafickými technikami. Začíná se v 17.00 hodin na Společenském sále knihovny. Vstupné 30,- Kč.

Zdroj: red., autor: Karel H. Šťastný

Odpovědět

*