Letní kino Příbram jede v retro stylu

V sobotu 1. července zahajuje Letní kino Příbram letošní sezónu filmem Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Začátek promítání je naplánován na 21,30 hodin. Vstupné je za retro cenu 20 korun, občerstvení zajištěno, deky a podsedáky s sebou.

Minulé léto město Příbram po třech letech znovu otevřelo brány letního kina v areálu Nového rybníka pro promítání pod širým nebem. Koncerty se na tomto místě každoročně v letním období konají každou chvíli, ale posledních pár let se nepromítalo. Vloni bylo vyzkoušeno, že zájem ze strany diváků o promítání je poměrně veliký, proto v něm budou pokračovat i letos. Technologie promítání je špičková, ale bohužel analogová. Filmy jsou totiž promítány klasicky přes kotouče. Tento je v dnešní době digitálního promítání omezuje v nabídce filmů. Nově natočené filmy se do analogu – tedy na pásky – už nepřevádějí.

V květnu byli osloveni občané, aby si z možné nabídky „kotoučových“ filmů vybrali 5 filmů, které by chtěli v průběhu léta v letním kině zhlédnout.

Hlasování dopadlo takto:

 Rivalové
 Edith Piaf
 Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka
 Probudím se včera
 Obsluhoval jsem anglického krále

Prvním filmem, který bude promítán, je Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Další termíny promítání budou zvoleny dle aktuálního počasí.

Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*