“Liberec je klub z lepší společnosti, ale chceme vyhrát,” říká trenér Tobiáš před posledním domácím utkáním

Příbram - LiberecPoslední domácí utkání sehrají na podzim fotbalisté Příbrami na domácím trávníku. V dalším důležitém utkání budou hostit trápící se Slovan Liberec. Ten z posledních dvou utkáních vybojoval pouhé dva body za remízy s Jihlavou a jasně posledním Hradcem Králové. Před utkáním dokonce Severočeši klesli na předposlední místo v tabulce Synot ligy. 

Ani Příbram není v posledních utkáních v doví jaké formě. Naposledy vyhrála zhruba před měsícem. Uvidíme tedy zřejmě dosti vyrovnané utkání, které může rozhodnout jediná branka.

Utkání začíná v příbramské Energon aréně v 17 hodin. Doufejme, že uvidíme pohledný a bojovný fotbal z obou stran.

Předpokládané sestavy: 

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Deli, Neves – Hnaníček, Krameš – Pilík, Fillo, Zeman – Řezníček.

FC Slovan Liberec: O. Kolář – Mudra, Pimpara, Karišik, Fleišman – Sackey, M. Jarolím – Hadaščok, Ďubek, Delarge – Šural.

Ohlasy trenérů před utkáním: 

Pavel Tobiáš (1.FK Příbram):

Fotbal (2) “Domnívám se, že není žádný důvod k tomu, aby nebyla bojovná a dobrá nálada. Tým v posledních osmi zápasech v lize čtyřikrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál a to navíc venku. Neprohrál ani v poháru se Spartou. Bilance je to víc než dobrá, ale náladu nám trochu kazí utkání v Brně. Liberec je důkazem toho, jak je liga vyrovnaná. Občas se dole či nahoře objeví týmy, které mají jinou kvalitu a ambice. Liberec je i přes jeho postavení v tabulce nutné vnímat jako klub z lepší ligové společnosti. My ale musíme chtít vyhrát. Každý z nás musí jít do utkání s cílem něco pro to udělat. Něco navíc, co jsme neudělali v Brně.”

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec):

Liberec“Hrozba pokut je specifikum, těžko se mi k tomu vyjadřuje. Jsme v tom všichni a samozřejmě nikdo nechce být pokutovaný. Hráče ale musí motivovat hlavně to, že chtějí vyhrávat. Osobně si myslím, že až po utkání v Příbrami se ukáže, zda to mělo pozitivní nebo negativní vliv. Budou nám chybět někteří zranění hráči, musíme to odehrát s torzem mužstva. Ale věřím, že se o to kluci poperou a zvládneme to.”

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*