LIFESTYLE: Jak moc špatné je přijímat sacharidy?

sacharidyNový rok začal a s ním i spousty novoročních předsevzetí. Možná jste právě začali pročítat hromady knih a článků z internetu, abyste zjistili co nejvíce informací o zdravém životním stylu. A jednou z nich je i často diskutované téma, sacharidy. Jak to s nimi vlastně je?

Dlouhá léta se tvrdilo, že příjem sacharidů, zejména ve večerních hodinách, je špatný a že bychom jich převážnou část měli přijmout přes den, a tak je i větší šance, že je spálíme. Novější výzkumy tvrdí, že pokud si většinu sacharidů necháme na večer a přes den jíme lehce, naše tělo spaluje celý den efektivně. Večer mu doplníme chybějící sacharidy, čímž zajistíme to, že se večer neprobudíme hladoví a ani přes noc si tělo nic neukládá.

Dostatek sacharidů prý navíc zlepšuje i hladinu serotoninu a dopřeje nám lepší spánek a jako bonus nás ochrání před nočním vyjídáním ledničky.

Když se ovšem bavíme o sacharidech, myslíme ty správné sacharidy, jako je rýže, kuskus, celozrnné pečivo apod. Rozhodně se vyhněte čokoládám a obdobným neřestem, v pozdějších hodinách i ovoci.

Zdroj: red.

Odpovědět

*