Lucie Pudilová přepsala historii! Zvítězila v UFC!

Zápas Lucie Pudilové v Singapuru má výsledek po vyrovnaném boji. Příbramačka přepsala historii a stala se tak první Češkou, která zvítězila v UFC. V Singarpuru porazila korejskou soupeřku Kim, po velmi těžkém a vyrovnaném zápase.

1. kolo

Úvod začal pěstní výměnou ve středu oktagonu. Pudilová tradičně útočila přes svou přední ruku a hned v úvodu se jí dařilo několikrát soupeřku zasáhnout. Opakovaně udeřila předními direkty. Pudilová si vysloužila první potlesk dalším úderem pře přední ruku, kterým zasáhla hlavu Kim. Ve druhé minutě prvního kola dochází k tvrdé pěstní výměně, v jejímž závěru natlačila Pudilová Kim na klec. Boj se vrací do středu oktagonu a pěstní souboj pokračuje. Převahu má Pudilová. Pudilová poprvé také zasahuje soupeřku nohou. Příbramačka tvrdě útočila, ale Kim zatím odolávala. Kim se pokusila zaútočit, ale Pudilová jí to odvrátila a přešla do protiútoku. Obě bojovnice měly velmi dobrý pohyb a jejich kondice byla zatím v pořádku. Následně se odvážila k tvrdšímu útoku Kim. Pudilová však její útoky zvládla. Dále došlo k tvrdě pěstní výměně. Boj se i nadále odehrával převážně ve středu oktagonu. Pudilová dvakrát zasáhla soupeřku kopem do obličeje, ta kontrolovala direkty. Kim se snažila v závěru kola útočit, ale Pudilová ji její silu oplatila tvrdými direkty, které zakončila zvedáky. Kim se pokusila zasáhnout Lucku kopem do obličeje, ta včas uhnula, tudíž neměl kop dostatečnou razanci, aby Lucku. V závěru prvního kola Lucka pravým hákem zasáhla Kim, to se však nepodařilo a víc už toho v prvním kole ani jedna z bojovnic nestihne.

2. kolo

Druhé kolo začalo pěkně zostra. Pudilová poskakovala kolem Kim a snažila se na ni tvrdě zaútočit. Potom se snažila pro změnu útočit Kim, Lucie však dobře uhybala. Boj se i nadále odehrával ve středu, Kim se snažila stupňovat útoky. Lucie Kim natlačila do klinče na klec. Dále probíhal boj u klece ve stoje. Lucie se pokusila strhnout Kim na zem. Lucka se snažila u klece využívat k boji kolena a zasahovat jimi Korejku. Dále Lucka na Kim útočila levou rukou. Pudilová i nadále držela Kim u klece. Získala si tím lepší postavení i převahu. Kim držela u klece až do doby, kdy to přerušil rozhodčí, a boj přesunul do středu oktagonu. Dále obě bojovnice váhaly s útokem. Pudilová začala kombinací, kterou zakončila kopem na hlavu Kim. Ta ho však kryla a Pudilová se snažila i závěrem druhého kola útočit. Opět soupeřku natlačila na klec a tam ji držela. Kim se ze sevření nemohla dostat. Lucie se v závěru druhého kola snažila o škrcení, což přerušil gong.

3. Kolo

Lucie zaútočila tvrdým loktem a zasáhla soupeřky obličej. Následně Kim zatáhla ke kleci, kde ji držela. Pudilová u klece pracovala na Kim a snažila se útočit kolenem. Korejka se snažila Lucku strhnout na zem, to se jí nepodařilo a Lucie občas útočila zvedákem. Kim se o strhnutí na zem pokoušela i nadále, ale Lucka si postavení udržela až do přerušení ze strany rozhodčího, který boj přesunul do středu oktagonu. Příbramačka se snažila útočit kombinacemi dle pokynů svého trenéra Ladislava Erdélyiho, které byly v přenosu slyšet. Lucka se pokoušela o škrcení, proti kterému se Kim bránila rukou. Lucka se snažila zpracovávat Kim žebra. Pudilová škrtila Kim v gelotině. Snaží se, aby Kim souboj vzdala. Kim se snaží odolávat, ale lehá si na záda. Lucka byla na ní a i nadále Kim škrtila. Kim se z toho dostala a snažila se dostat na pozici na Lucku. Ta ji však i v pozici na zádech škrtila. Kim se ze škrcení postupně dostala a snažila se najít pozici na Lucce. Ta ji škrtila pro změnu nohama. Obě jsou na nohou a snaží se útočit. Třetí kolo nabídlo skutečnou atraktivitu, Po rychlém souboji ve středu oktagonu opět natlačila Pudilová Kim na klec. Pudilová se snažila útočit kolenem. Lucka se opět pokusila o škrcení. Kim se mu snažila bránit pravou rukou. Pudilová zkusila v posledních deseti vteřinách nasadit gilotinu a zazněl gong, který ohlásil konec zápasu. Pudilová vyhrála po velmi náročném a vyrovnaném boji na body a přepsala tak historii. Stala se historicky první Češkou, která zvítězila v UFC a v nejprestižnější světové organizaci má tak bilanci 1:1.

Zdroj: red., autor: Jitka Doubravová

Odpovědět

*