Lyžařské areály ve středních Čechách dnes zahajují sezonu

Některé středočeské lyžařské areály dnes zahájily lyžařskou sezonu. Na svazích Šibeniční vrch u Prahy, Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy je kolem půl metru technického i přírodního sněhu. Svítí slunce a teploty jsou bod bodem mrazu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

“Máme asi 40 čísel po celé sjezdovce, svítí sluníčko a je minus deset stupňů,” řekl ČTK provozovatel areálu Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy Jan Zenkl. Provoz na sjezdovce byl zahájen v 10:00 a minimálně do neděle zde mají být ideální podmínky pro lyžování. “Potom se dá těžko předpokládat, jak to bude dál,” dodal Zenkl.

Na svahu v Chotouni u Prahy se sjezdovka spustila dnes v 9:00. “Hlavní sjezdovka jede, už máme skoro jedno parkoviště plné,” řekl ČTK provozovatel Jan Němeček. Dětský vlek se podle něj v Chotouni rozjede hned po Novém roce.

Na sjezdovce u největšího krajského střediska Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku lyžařská sezona začne dnes v 18:00, ve středu už se bude lyžovat od rána. “Na Silvestra budeme jezdit prodlouženě až do půl desáté do večera jako dárek. Do budoucna to vypadá taky dobře, bude tam sice nějaké oteplení, ale to nám nevadí. Nám vadí teplo až kolem osmi až deseti stupňů,” řekl ČTK provozovatel Jan Krejčí.

Provoz zatím nezahájila sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice ani příbramská sjezdovka Padák. “Svah v provozu asi ani nebude. Nemáme s městem smlouvu na provoz,” řekl ČTK dosavadní provozovatel sjezdovky Vladimír Kovalčík.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*