Lyžařské podmínky jsou ideální, neváhejte vyrazit na lyže či snowboard

ski příbramVe středočeských lyžařských areálech jsou ideální podmínky pro lyžování. V noci na dnešek napadla nová vrstva sněhu a předpověď počasí na následující dny vypadá příznivě. V provozu jsou vleky Šibeniční vrch u Prahy, Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy. Lyžařský areál Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy bude podle provozovatele Jana Zenkla v provozu minimálně do konce ledna. “Podmínky jsou ideální, v noci trochu napadlo, rozhrnuli jsme trošku zásob, ale ještě máme. Takže myslím, že je to velice dobré,” řekl ČTK. 

Na svahu v Chotouni u Prahy je stále 60 až 100 centimetrů sněhu. “Lyžujeme, sněhu máme dost. Je tady úplně nabito, jsme malí a blízko Prahy,” řekl ČTK provozovatel Jan Němeček. Dostatek lidí má podle něj sjezdovka i přes týden, denně tam přijedou lyžovat dva autobusy s dětmi z mateřských škol. Na sjezdovce u největšího krajského střediska Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku také v noci na dnešek napadlo deset až 15 centimetrů nového sněhu. “Máme asi 30 až 40 centimetrů sněhu a předpověď na další dny vypadá příjemně,” řekl ČTK provozovatel Jan Krejčí.

Provoz zatím nezahájila sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice ani příbramská sjezdovka Padák. Podle mluvčí Příbrami Pavlíny Svobodové nebude letos příbramský svah zprovozněn kvůli tomu, že nikdo z bývalého vedení města nepokračoval v jednání o prodloužení smlouvy s provozovatelem. Bývalý provozovatel, firma Novadus, by v provozování sjezdovky pokračoval jen za předpokladu, že by ztrátový provoz město podpořilo částkou 700 tisíc až milion korun.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*