Město Příbram má za sebou historicky první příměstský tábor

táborNe každé dítě ocení týden bez rodičů, spaní ve stanech či štípance od komárů. Proto druhý prázdninový týden absolvovaly děti v Příbrami příměstský tábor, který poprvé pořádalo město Příbram. Dvacet dětí ve věku od 6 do 14 let tak zažilo od pondělí do pátku bohaté kulturní, sportovní i poznávací aktivity.

Příměstský tábor zorganizovalo město Příbram v rámci Městského programu prevence kriminality na rok 2016. „Celodenní program umožnil dětem smysluplně, hravě a zábavně strávit pár prázdninových dní. Děti se přiučily novým věcem, mohly si i zlepšit své fyzické dovednosti a poznaly nové kamarády,“ zhodnotila tábor místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že v příštím roce by se mohly uskutečnit dva turnusy.

Během prázdninového tábora (denně od 8 do 16 hodin) byly na programu hry v přírodě, návštěva Hornického muzea Příbram, děti si byly zaplavat v aquaparku a navštívily také březohorské hasiče a služebnu Městské policie Příbram.  Chybět nemohl ani celodenní výlet lodí na zámek Orlík.

tábor2

 

tábor3

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*