Městská policie Příbram: Kontrola vjezdu vozidel do areálu mateřské školy

Městská policieDne 20. 1. 2016 v ranních hodinách byla na základě podnětu občana provedena kontrola vjezdu vozidel  do areálu mateřské školy v ulici Sportovní, v Příbrami VIII, do kterého je vjezd vozidel dopravní značkou zakázán.

Strážník Městské policie Příbram zde v 08.00 hod. zastavil vozidlo tovární značky Mazda, neboť se řidič tohoto vozidla dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a byl vyzván k předložení příslušných dokladů.

Řidič však strážníkovi odmítl doklady předložit a pokusil se z místa s vozidlem odjet. Na danou situaci strážník však pohotově zareagoval a pomocí radiostanice si přivolal na místo motohlídku, které se okamžitě podařilo ujíždějícímu vozidlu zablokovat cestu. Na vzniklou situaci řidič ve vozidle reagoval tím, že se snažil uvnitř vozu uzamknout. Strážníkovi se však po nějaké době podařilo přimět muže vystoupit z vozidla, ale při projednávání jeho přestupku byl ze strany řidiče slovně napaden vulgárními výrazy.

Řidič na opětovné výzvy strážníka i nadále odmítal předložit doklady a nakonec uvedl, že je zapomněl doma.

Na místo byla přivolána Policie České republiky (služba cizinecké policie), protože se jednalo o muže jiné státní příslušnosti. Přivolaná hlídka Policie ČR převezla muže na oddělení cizinecké policie za účelem zjištění totožnosti osoby, kde bylo následně zjištěno, že se jedná o čtyřiatřicetiletého muže vietnamské národnosti.

Muži byla po zjištění jeho totožnosti na místě strážníkem městské policie uložena bloková pokuta.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*