Na burze práce v Příbrami nabídnou zaměstnavatelé volná místa

Náměstí TGMNa burze práce v Příbrami nabídnou středočeští zaměstnavatelé až stovky volných míst. Velký zájem je například o soustružníky, obráběče a pečovatelky, ale i o další profese. Akce se koná ve čtvrtek v zasedacím sále příbramského úřadu práce, který sídlí na náměstí T. G. Masaryka. Vstup bude zdarma. ČTK o tom informovala mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková. Nezaměstnanost v regionu činila v srpnu 5,5 procenta, na jednu pracovní pozici připadají zhruba čtyři uchazeči.

Burza, kterou pořádají společně úřad práce, Středočeský kraj a hospodářská komora, začne v 10:00 a potrvá do 17:00. Někteří uchazeči budou moci rovnou na místě absolvovat přijímací pohovor. “Doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis, eventuálně další doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi,” uvedla ředitelka krajské pobočky úřadu práce Renata Malichová.

Volná místa jsou na trhu především pro obráběče kovů, strojírenské pracovníky, pracovníky v gastronomii, sociálních službách, logistice a zdravotnictví. Obráběče, zámečníky a svářeče hledají dlouhodobě například firmy na Kladensku i v dalších středočeských okresech.

Na burze bude mít svou expozici třicítka vystavovatelů včetně škol a firem, představí aktuální poptávku po zaměstnancích v celém regionu. Návštěva veletrhu tak může být i námětem pro rekvalifikaci nebo výběr střední školy.

Součástí akce bude i poradenství, které návštěvníkům poskytnou zástupci úřadu práce. “Zájemci se mimo jiné dozví, jak správně napsat životopis, jaké šance mají na trhu práce v rámci jejich současné kvalifikace a praxe, jak efektivně hledat zaměstnání nebo jak jim může úřad práce pomoci prostřednictvím nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti,” uvedla Beránková. V rámci této politiky lze vytvářet například dotovaná pracovní místa pro dlouhodobě nezaměstnané.

V srpnu evidoval úřad práce ve Středočeském kraji 12.732 volných pracovních míst a 48.594 uchazečů o zaměstnání. Nejnižší nezaměstnanost byla v okrese Praha-východ s 2,8 procenta, nejvyšší na Příbramsku, 7,5 procenta.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*