Na den přesně: V roce 1948 byl zavražděn ministr zahraničí Jan Masaryk

Jan_MasarykPřesně 10. března zemřel syn našeho prvního prezidenta a tehdejší ministr zahraničí Jan Masaryk. Tělo bylo nalezeno pod oknem koupelny jeho bytu v Černínském paláci. Smrt byla způsobena pádem z okna.

S největší pravděpodobností byl zavražděn tajnou komunistickou policií. Při únorové krizi Masaryk totiž odmítl rezignovat spolu s ostatními nekomunistickými členy Gottwaldovy vlády.

Kromě této verze existují další 2 teorie. Podle jedné šlo o sebevraždu a podle druhé se Masaryk pokoušel po římse utéci ze svého bytu a z této římsy spadl.

Zdroj: red., autor: Antonín Schejbal

  1. JIŘI řEZNÍK Reply

    Kdyby kterákoliv Vámi uvedená verze Masarykovy smrti byla pravdivou, tak nevysvětluje a) rozporné údaje o výšce jana Masaryka pře smrtí (186 cm) a po smrti (178 cm), b) svědectví mechanoskopa vichrá, podle něhož mohl z okna vypadnout i jiný občan, c)rozpory v ohledacím listě MUDr. Teplého, podle něhož lze tvrdit, že k pádu z okna došlo před hodinou, podle jiného tělo bylo delší dobu v chladu a vlhku. A také podle něj ztuhlé tělo spadlo z daleko menší výšky někde zcela jinde.

Odpovědět

*