Na Monínci se kvůli špatným podmínkám jen sáňkuje a bobuje

MonínecV lyžařském středisku Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku se kvůli špatným sněhovým podmínkám jen sáňkuje a bobuje. Sníh je příliš mokrý, řekl dnes ČTK provozovatel Jaroslav Krejčí.

Sezona ve středočeských zimních areálech skončila v březnu, Monínec ale ještě plánoval velikonoční lyžování v horní části areálu. Nakonec od toho upustil. “Lidé tam sáňkují a bobují, ale na lyže to už prostě nebylo,” podotkl Krejčí.

Nepomohlo podle něj ani občasné sněžení. “Napadlo třeba deset centimetrů, ale tam zem už je teplá a neztuhlo to,” dodal Krejčí.

Lyžařská sezona kvůli vyšším teplotám, které neumožnily zasněžování, začala ve středních Čechách se zpožděním až koncem loňského roku. Dva areály dokonce zůstaly zavřené přes celou zimu, a sice sjezdovka v Kvasejovicích na Příbramsku, která je závislá na přírodním sněhu, a příbramský areál Padák, kde se nepodařilo prodloužit nájemní smlouvu.

Lyžování na Šibeničním vrchu poblíž Mnichovic u Prahy skončilo 8. března. Na Monínci a v Chotouni u Prahy se vleky zastavily koncem března. Provozovatelé středisek hodnotí uplynulou sezonu spíše jako podprůměrnou. Tržby ale mají vyšší než o rok dříve, kdy byla situace horší.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*