Nadějný mladík Černý je v Ajaxu spokojený, prodloužil smlouvu na další tři roky

Sedmnáctiletý český fotbalista Václav Černý podepsal v Ajaxu Amsterodam novou tříletou smlouvu. Informoval o tom dnes hráčův agent David Nehoda. Původní mládežnická smlouva měla platnost do léta 2017, nyní dostal Černý profesionální kontrakt do léta 2018. 

Václav Černý

 

Odchovanec Příbrami se upsal Ajaxu před dvěma roky. Tehdy ještě zůstal v Příbrami, ale loni v lednu už zamířil do slavné akademie třiatřicetinásobného nizozemského mistra a za rok si vybudoval v Ajaxu dobrou pozici. Za juniorku nastupoval pravidelně v Lize mistrů a v závěru roku se už zapojoval do tréninků prvního týmu.

Že Ajax do Černého vkládá velké naděje, potvrdil na začátku ledna sportovní ředitel Marc Overmars, který dorazil do Prahy, aby předal Černému cenu pro nejlepšího dorostence ČR. “Stačily mi dvě minuty, abych pochopil, jaký má talent. Talent je však jen polovina úspěchu. Ta druhá polovina je v hlavě. Vašek má ale podporu rodiny, agenta, proto věřím, že to zvládne,” řekl bývalý hráč Arsenalu či Barcelony.

Černý si touží zahrát za A-mužstvo Ajaxu

Černý je považován za největší českou ofenzivní naději posledních let. Pravidelně nastupuje za reprezentaci do 19 let a je dokonce v hledáčku pro národní tým do 21 let před letošním ME v Česku. Nová smlouva by mu mohla pomoci, aby brzy dostal šanci v prvním týmu Ajaxu, který je známý tím, že dává šanci hodně mladým hráčům. “Jsem moc rád, že mi Ajax věří a dal mi novou smlouvu. Nyní se chci soustředit hlavně na juniorku, které chci pomoci k triumfu v Lize mistrů. Mým snem ale samozřejmě je zahrát si v Amsterdam Aréně za náš první tým,” řekl Černý pro web Ajaxu.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*