,,Naskočila jsem do rozjetého vlaku,” říká Lucie Chlebnová

foto24. října se v pražském Top hotelu podařilo seniorskému týmu step aerobiku ze sportovního klubu Oxygen získat zlatou medaili z mistrovství světa.

Průběh celého šampionátu se dívkám z Oxygenu vydařil a kromě finále dokázaly zvítězit také v prvních kolech a semifinále. Jedná se tak již o pátý titul mistryň světa, které příbramský tým získal.

„Přítomnost fanoušků pro nás byla moc důležitá. A myslím, že ten moment, kdy jsme stály na závodní ploše, a celá hala tleskala, nikdy nezapomeneme,“ popsala pocity z vysoké divácké návštěvy Lucie Chlebnová, závodnice a trenérka v jedné osobě.

K závodění se vrátila po dvouleté pauze

Ta s týmem začala trénovat po dvouleté pauze jen asi 3 týdny před startem ME jako záskok za jednu z členek týmu.

„Naskočila jsem do rozjetého vlaku, ale holky ve mě věřily, takže ME jsme zvládly, i když bez medaile. Ale co tě nezabije, to tě posílí! Takže jsme zapracovaly jak na choreografii, tak na sobě a z MS si vezeme zlato,“ uzavírá Chlebnová.

Bodoval i juniorský tým

Zlato není jediný kov, který putuje do příbramského Oxygenu. Juniorský tým se v konkurenci sedmnácti zemí světa také neztratil a vybojoval skvělé třetí místo a titul druhých vicemistrů. Pro dívky ve věku 14-16 let to byla tedy velmi podařená premiéra na světovém šampionátu.

Zdroj: red.

Odpovědět

*