Návštěva z partnerské školy z německho Idaru-Oberstein

V termínu od 11. do 17. 11. 2018 zavítali do Příbrami studenti a učitelé z partnerské školy v Idaru-Oberstein, se kterou mimo jiné spolupracujeme na projektu ERASMUS+ s názvem „Mezinárodní podnikání mládeže“. Tento projekt realizujeme od roku 2016 a letos se přehoupl do samého závěru. Studenti proto intenzivně pracovali na projektových tématech a absolvovali řadu aktivit s českými studenty. Zážitky z celého týdne zpracovali ve formě krátkého videa, které dokumentuje, že návštěva Příbrami a čas strávený s českými kamarády si rozhodně užili. I pro naše studenty byla práce v mezinárodním týmu novou a zajímavou zkušeností, což dokumentují i příspěvky níže:

Mgr. Lenka Lexová

Dne 12. listopadu jsme se poprvé setkali s našimi přáteli z Německa. Seznamování započalo krátkým Kahootem o České republice, který jsme jako čeští studenti vyhráli. Dále nás čekalo rozdělení do skupin, každá skupina odešla do jiné místnosti a při setkání po každých 15 minutách a předání si informací jsme měli vytvořit 3 stejně vypadající autíčka z kartonu. Měli jsme k dispozici krabici, dva druhy krepového papíru, 8 kaštanů, pár párátek a barevné papíry. Začali jsme tím, že jsme krabici polepili modrým a červeným papírem. Poté jsme zabalili vždy dva kaštany do jednoho modrého krepového papíru, což mělo znázorňovat kola. Pod kola jsme nalepili vystřižené papírové kruhy a poté jsme polepené kaštany propíchli párátky a připevnili ke krabici. Následně jsme z kousku krabice udělali křídlo pořádného sporťáku. Stačilo již jen dolepit papírová světla a dílo bylo vykonáno. Kolem jedenácté se všechny skupiny opět sešly v jedné třídě a auta si byla docela podobná. Celou aktivitu bychom zhodnotili velmi přínosně a jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto projektu.

Klára Adamová, Kristýna Krotká

Dne 14. 11. 2018 se žáci z obchodní akademie společně se studenty z Německa zúčastnili exkurze do Plzně. Sraz byl v Jiráskových sadech v 8:30. Po příjezdu do Plzně jsme se přesunuli na náměstí Republiky, kde jsme hráli hru „Ahoj, jak se máš?“, němečtí studenti na nás mluvili česky a my na ně německy, abychom si procvičili naši slovní zásobu navzájem. Hra byla zajímavá, byla hlavně o bystrosti. Když jsme se trochu zahřáli, rozdali nám česko- německé pracovní listy, které se týkaly Plzně, a byli jsme rozřazeni do skupinek. Před námi
byly dvě oblasti, ve kterých jsme hledali různé zajímavosti. Jedna oblast se týkala plzeňského náměstí a druhá byla v parku. Když jsme splnili všechny zadané úkoly, sešli jsme se pod stromem a vyhlásili vítěze ze skupin.

Poté jsme se vydali do Depa 2015. Zprvu jsme malinko tápali, ale přeci jsme správný směr našli. V Depu jsme absolvovali prohlídku a seznámili se s historií budovy. Depo je momentálně využíváno ke kulturním akcím, jako jsou koncerty, plesy apod., dále tam také jsou kanceláře a různé obchůdky.

Po prohlídce Depa jsme se opět vydali do centra města, kde jsme dostali rozchod. Měli jsme dvě hodiny jen sami pro sebe, kdy jsme mohli projít a poznat alespoň část města. Po nákupech jídla, oblečení a procházení se krásným centrem Plzně jsme nabyti zážitky spokojeně usedli do autobusu a těšili se domů. Zpět v Příbrami jsme byli okolo páté hodiny. Děkujeme paním učitelkám a německým kamarádům za krásný výlet a spoustu pěkných zážitků, které se nám v paměti uchovají ještě hodně dlouho.

Šárka Pečená, Natálie Kaplánová, Evelína Bauerová

15. 11. 2018 se v příbramské sokolovně uskutečnil veletrh fiktivních firem, který pořádala Obchodní akademie Příbram. Program byl zahájen tancem dvou mladých tanečníků a hudebním vystoupením. Následoval proslov místostarosty Mgr. Jana Konvalinky, ředitelky OHK Ireny Karpíškové a ředitelky OA a VOŠ Příbram RNDr. Marcely Blažkové. Poté vyhlásili tři nejlepší prezentace z předchozího dne a dav se rozprchl ke stánkům jednotlivých fiktivních firem. Naše třída 2. B měla za úkol pomocí aplikace Actionbound vyplnit kvíz o
veletrhu a věnovat se našim německým přátelům a celou akcí je provázet.

Na veletrhu bylo celkem 21 firem, z čehož 8 bylo z Příbrami. Každá byla něčím originální a zajímavá. Zaměstnanci fiktivních firem nám vypisovali faktury, nabízeli služby a výrobky, čímž se vlastně připravovali na opravdové podnikání. Nás osobně zaujalo, jakou měl veletrh
návštěvnost. Přijeli se podívat a inspirovat střední i základní školy z Příbrami a širšího okolí. Po celou dobu panovala skvělá atmosféra. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se, až si příští rok budeme moct organizovat vlastní firmu.

Anna Hampejsová, Markéta Zemková, Kristýna Krotká, Lucie Machatová, Eliška Fárová

Zdroj: red., autor: Mgr. Iva Čápová

Odpovědět

*