Nechte se v letním kině obsloužit od anglického krále

Přemýšlíte, jak si zpříjemnit poslední prázdninové dny? Využijte nabídku jednoho z posledních letošních promítání v letním kině Příbram v areálu Nového rybníka. Ve čtvrtek 24. srpna se bude od 21 hodin promítat filmové zpracování slavného románu Bohumila Hrabala „Obsluhoval jsem anglického krále“. Vstupné 20 korun, občerstvení zajištěno.

Minulou sezónu město Příbram po třech letech otevřelo brány letního kina pro promítání pod širým nebem. Koncerty se na tomto místě konají v letním období každou chvíli, ale nepromítalo se. Vloni jsme si vyzkoušeli, že zájem ze strany diváků o promítání je poměrně veliký, proto v něm pokračujeme i letos.

Technologie promítání je špičková, ale bohužel analogová. Filmy jsou tedy promítány klasicky přes kotouče. Tento fakt nás v dnešní době digitálního promítání omezuje v nabídce filmů. Nově natočené filmy se do analogu – tedy na pásky – nepřevádějí.

A jaká je budoucnost letního kina? Ta závisí na počtu diváků. „Letos ji testují ještě filmy staršího data uvedení do distribuce, na příští sezónu je navržena možnost digitálního vysílání s tím, že by se promítaly filmy premiérově,“ uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s doplněním, že pokud se návštěvnost zvedne
podobně jako po letošním restartu Nového rybníka, může se letní kino těšit na pořízení nové technologie a celkovou opravu.

Pokud vyjde počasí, v areálu letního kina do konce prázdnin proběhne ještě jedno promítání, titul je prozatím překvapení.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*