Nemocnice blíž seniorům: V pondělí začíná seriál vzdělávacích přednášek

Nejen seniorům je určena první z připravovaného seriálu prezentací Oblastní nemocnice Příbram, která proběhne v pondělí 27. listopadu od 13.00 v příbramském Senior Pointu. Zájemci se zde mohou dozvědět o provázanosti jednotlivých zdravotních a sociálních služeb, včetně nabídky poradenských centrech a obecně o všem, co nemocnice svým klientům může nabídnout a jak je podpořit.

„Chceme přiblížit nemocnici lidem a informovat je o tom, co všechno se u nás děje a co všechno můžou využít, když je k návštěvě nedonutí například nějaká náhlá zdravotní komplikace. Můžeme podat pomocnou ruku i v případech, kdy si lidé s něčím neví rady nebo mají nějaký dlouhodobý problém,“ zve manažerka ošetřovatelské péče Mgr. Ivana Králíčková, která prezentaci povede.

První z připravovaných přednášek představí jednotlivá oddělení nemocnice, léčebnu dlouhodobě nemocných, oddělení ošetřovatelské péče, domácí péči, práci nutričních terapeutů, paliativní centrum a další služby, které mohou být seniorům prospěšné.

Prezentace nemocnice a nabídky jejích služeb se koná v příbramském Senior Pointu (Žežická 193) již v pondělí 27. listopadu od 13 hodin. Doba trvání bude zhruba 90 minut.

„Programy na jednotlivých dílech budou vždy velmi lákavé a zajímavé. Například i s ukázkami různých kompenzačních pomůcek, zdravé výživy (s ochutnávkou), cvičení a aktivit vhodných pro seniory a dlouhodobě nemocné,“ zve přednášející Ivana Králíčková.

Zdroj: red., autor: Martin Janota

Odpovědět

*