Novou sezónu dobříšského muzea rukavic přijel zahájit i hejtman

 

IMG_3211Rukavice neodmyslitelně patří k městu Dobříš, stejně tak jako jejich muzeu, které se otevřelo v minulém roce. 26. ledna byla slavnostně zahájena nová sezóna, kterou přijel symbolicky oslavit i hejtman Středočeského kraje, Miloš Petera.

Muzeum Dobříš pod svou střechou skrývá celou škálu zajímavých exponátů, které návštěvníkům postupně odhalují historické střípky města Dobříš. Rukavice mají v tomto městě dlouho historii, kterou hostům nastínil na začátku slavnostní zahájení i moderátor Petr Větrovský. ,,Radek je můj kamarád a dobře vím, co zde pro muzeum rukavic udělal. Tak jsem se rozhodl mu pomoci. Je to velký srdcař, který zachránil tuto více než 150ti let trvající tradici,“ upřesnil Petr Větrovský.

Po úvodní řeči předal moderátor slovo přísedícím hostům. Nejprve se ujal děkovné řeči iniciátor myšlenky rukavičkářského muzea, Radek Vystyd, a po něm jeho otec, Zdeněk Vystyd, který rukavičkářství zasvětil svůj život. ,,Mám obrovskou radost, že se myšlenka mého otce otevřít muzeum rukavic v Dobříši podařila zrealizovat a to v poměrně krátkém čase a ve velmi důstojných prostorech, jako je Kopáčkův dům v centru města. Jsem přesvědčen, že město Dobříš si jako “Město rukavic” muzeum tohoto typu zaslouží. Moc děkuji kolegům z Muzejního spolku Dobříšska, o.s. a sponzorům za pomoc a podporu,“ řekl Radek Vystyd, zakladatel muzea.

Na akci nechyběl ani starosta města Dobříše, pan Stanislav Vacek, a velmi vzácným hostem byl pan Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje, který se zúčastnil v minulém roce i slavnostního zahájení. ,,Rád podporuji akce podobného typu, a co se týče konkrétně dobříšského muzea, myslím si, že má tento nápad velký potenciál, i když rukavice nenosím,“ dodal s humorem hejtman, Miloš Petera.

Vrcholem asi půlhodinového programu byl křest rukavic, které se nechaly ušít přímo v dobříšském muzeu speciálně pro tuto příležitost. Následně se návštěvníci, mezi nimiž byli i partneři muzea, přesunuli k prohlídce exponátů.

Dobříšské muzeum je pro veřejnost otevřeno každý den včetně víkendů.

Zdroj: red.

Odpovědět

*