Nový hlavní trenér Příbram Bobcats chce porazit Prague Black Panthers

Bobcats Příbram zažili v roce 2014 nevídaný úspěch. Tým vstal z popela a skončil ve finále nejvyšší divize české ligy amerického fotbalu. V něm se Bobcats střetli s jedním z nejsilnějším týmem Evropy, Prague Black Panthers, a prohráli proti němu 40:0. V závodě o lepší výsledek v roce 2015 obsadil pozici hlavního trenéra Sebastian Fandert z Německa, který má zkušenosti z týmu Graz Giants a také z amerických univerzit Westminster College a Ole Miss. Je zaměřený hlavně na obranu a v Příbrami chce zvednout celkovou hru z pozice hlavního trenéra.

Se Sebastianem jsme udělali krátký rozhovor, ve kterém se dočtete jeho pohled na věc.

  • Jaké jsou vaše cíle na pozici hlavního trenéra Příbram Bobcats?

Chci učit můj program a fotbalové umění. Ve výsledku jde ale o to, že jsme v pozici “lovců Panterů” (týmu Prague Black Panthers, pozn. autora rozhovoru) a naším hlavním cílem je vyhrát Czech Bowl a porazit právě tento pražský tým.

  • Co přesně vás přivedlo do Příbrami? Je to nová zkušenost, nová výzva, nebo něco jiného?

Sledoval jsem českou ligu v roce 2014 a viděl jsem dobrý tým. Proto se na práci u Bobcats těším.

  • Viděl jste tým Příbram Bobcats v roce 2014. Co se vám na týmu nejvíce líbilo? Kteří hráči vás zaujali a se kterými budete spolupracovat blíže? Máme nějaké opravdu talentované hráče? Na jakých pozicích se tým musí zlepšit?

Ano, všechny hráče jsem viděl a někteří mě opravdu zaujali. Hlavním zdrojem úspěchu je mít silnou místní základnu. Se všemi talentovanými hráči budu samozřejmě mluvit více do hloubky, ale na konkrétní jména je zatím příliš brzy.

  • Letos dostala obrana Bobcats silný zásah v podobě prohry 40:0 ve finále proti Prague Black Panthers. Plánujete v obraně nějaké zásadní změny?

Určitě věci hodně změníme. Byla to tvrdá prohra, ale spousta hráčů finále nikdy nehrálo, natož proti takto silnému soupeři. Musíme se dívat dopředu a řídit se pravidlem nikdy neříkat „prohrajeme.”

  • Jaké jsou vaše největší úspěchy ve fotbalové kariéře?

Čas strávený na Westminster College s mým dobrým kamarádem Sethem Womackem a čas strávený na Ole Miss v roce 2013. To pro mě byly největší zkušenosti a spoustu jsem se tam toho naučil.

  • Jaká si myslíte je vaše nejsilnější zbraň jako hlavní trenér? Je to vrozená autorita, schopnost pracovat s velkým počtem hráčů najednou, nebo něco jiného?

Jsem hlavně zaměřený na obranu, kterou trénuji od svých 16 let. Snažím se tým co nejlépe motivovat v průběhu celé sezóny a hodně se soustředím na síly a slabiny jednotlivých hráčů, podle čeho pak upravuju náš herní plán. Krása fotbalu je v tom, že chlapi, co do sebe na hřišti naráží, by si v normálním životě nikdy neublížili.

  • V České republice jste nikdy netrénoval, co si od toho slibujete a hodláte zde zůstat déle než jednu sezónu?

Ano, mám smlouvu na jeden rok, ale rád bych zde zůstal 3 roky a aplikoval svůj fotbalový koncept v týmu Příbram Bobcats. Potřebujeme hlavně plán jak zapojit mladé hráče ve věku od 17 do 19 let.

  • Někteří hráči, který v týmu hráli v roce 2014 buď přestali hrát, nebo se přesunuli do jiného týmu. Na druhou stranu do klubu přišli nové tváře. Myslíte, že se bude jednat o nevýhodu při sestavování nového týmu?

Tento sport bohužel trpí tím, že lidé často odchází a přichází. Přesto je mým cílem vybudovat tým, který v nadcházejících letech vyhraje Czech Bowl a poté také EFAF cup (celoevropská liga).

Zdroj: red.

Odpovědět

*