O Tobiášových standardkách psali i na BBC, překvapí dnes s nějakou i Spartu?

club_3Potřetí v tomto kalendářním roce přicestuje Sparta do středočeské Příbrami. V úterý od 18 hodin se tým trenéra Vítězslava Lavičky představí u Litavky v prvním zápase 4. kola Poháru FAČR. Odveta se bude hrát 4. prosince v Tréninkovém centru Strahov, kam Sparta na vlastní žádost přesunula utkání. Druhý zápas se bude navíc hrát na umělé trávě.

V dnešním utkání se hosté z hlavního města budou zřejmě muset obejít bez kapitána Davida Lafaty, i bez další trojice reprezentantů – Krejčího, Dočkala a Kadeřábka. Všichni odehráli totiž podstatnou část kvalifikačního utkání s Islandem a je tedy dosti pravděpodobné, že je nechá trenér Lavička odpočívat. Minulý týden podstoupil navíc operaci také Lukáš Vácha.

Naopak do zápasu by mohl již zasáhnout uzdravený Josef Hušbauer. „Pepův návrat do sestavy vidíme reálně, to je určitě velmi dobrá zpráva,“ těší Vítězslava Lavičku, že může po měsíci a půl opět počítat s tvořivým záložníkem.

Pavel TobiášPříbramští diváci jsou naopak velmi zvědaví, co nového a překvapivého vymyslí svěřenci Pavla Tobiáše. O jeho netradičních standardních situacích se dokonce psalo v minulém týdnu i na stránkách britské BBC.

Sílu standardních situací příbramského mužstva si uvědomuje i sparťanský trenér Lavička: „Tenhle herní prvek má Příbram velmi specifický, mají vždy připravených hodně variant. U videa i v tréninku máme připravenou pasáž, v níž hráče na tyto věci upozorníme.“

Utkání začíná v příbramské Energon aréně od 18 hodin. Držme palce příbramskému mužstvu!

 

Odpovědět

*