O víkendu šest nehod se zraněním

policie2O víkendu došlo k šesti dopravním nehodám, které skončili s lehkým poraněním.

První se stala v sobotu ráno v Bohutíně. Traktor, který odbočoval vlevo na účelovou komunikaci, začal předjíždět třiapadesátiletý šofér v citroenu. Po srážce se kabina traktoru včetně zadní nápravy převrátila na levý bok. Dva spolujedoucí v osobním voze přepravila sanitka se zraněním lehčího charakteru do příbramské nemocnice. Vzniklá škoda činí 170 tisíc korun.

Další tři havárie se odehrály během sobotního dne a jejich příčinou bylo nezvládnutí jízdy v zatáčce na mokrém povrchu vozovky. Ve Věšíně zakončil svou jízdu 49letý řidič nárazem do dvou stromů. Třiadvacetiletá řidička také narazila do stromů, a to v katastru obce Tochovice. Motorová část se od auta následně oddělila a začala hořet. Škoda byla odhadnuta na 80 tisíc korun. V Březnici utrpěla čtyřiačtyřicetiletá motoristka a její spolujezdec poranění při havárii do silničního příkopu. U ženy poté hlídka zjistila, že usedla za volant pod vlivem alkoholu.  Na displeji přístroje se objevila hodnota 1,5 promile.

Alkohol požil před jízdou i dvaašedesátiletý řidič. V neděli 8. listopadu srazil na přechodu pro chodce v obci Dubenec 60letého muže. Policisté u motoristy naměřili 2,2 promile. Poslední nehoda se stala u Sedlčan. Jednadvacetiletý mladík havaroval poté, co se přestal věnovat řízení. Prý jeho pozornost upoutalo něco ve křoví, nesoustředil se na jízdu a narazil do listnatého stromu. Způsobená škoda je ve výši 51 tisíc korun.

Zdroj: red., autor: Monika Schindlová

Odpovědět

*