OA a VOŠ Příbram: Praxe v tandemu

OA_praxe2Jak už je na OA Příbram tradicí, i letos do Příbrami zavítali němečtí studenti ze spřáteleného města Idar-Oberstain, se kterým obchodní akademie organizuje výměnné praxe již několik let. Třítýdenní pobyt umožní rozšíření obzorů nejen německým studentům, ale i těm českým. S každým praktikantem je do firmy umístěn stejně starý student obchodní akademie, který slouží jako spojka pro překlad a výpomoc.

Studenti působili ve firmách jako je Finvest, JKR, CK Lucie nebo například v knihovně Jana Drdy, kam byla společně s Verenou umístěna studentka 2.A Táňa Moučková. První dny se studentky vzájemně poznávaly a vyprávěly si o svých životech, vyměňovaly si názory na různé tradice u nás v Česku a porovnávaly životy, které vede každá v jiném státě. Kupodivu si obě slečny k sobě našly rychle cestu a bavily se nakupováním či procházkami Příbramí. V knihovně společnými silami zapisovaly odesílanou a příchozí poštu, faktury, zakládaly výdajové a příjmové pokladní doklady či pomáhaly přesunout šanony ze skříní do ředitelny, kvůli malování. Jejich pracovní doba byla od devíti do jedné s hodinovou pauzou na oběd, kterou většinou trávily spolu.

“Řekla bych, že jsme si obě ty tři týdny užily, a doufám, že si domů odveze dobré vzpomínky a zkušenosti, které nabyla při praxi. Budou mi chybět historky o tom, jak poslala kluky koupit ledový salát a místo toho jí přinesli hlávku zelí, aniž by jim to přišlo divné. Mluvily jsme víceméně jen v angličtině a pro obě to jistě znamenal jistý pokrok v cizím jazyce. Za sebe mohu upřímně říct, že jsem za nové získané zkušenosti ráda a vůbec nelituji svého rozhodnutí zúčastnit se tohoto projektu” říká Táňa Moučková, studentka OA Příbram.

OA_praxe

 

OA_praxe3

Zdroj: red.

Odpovědět

*